Liberty Steel Ostrava планує сконцентруватись на виробництві плоского прокату

Металургія Новини
Liberty Steel Ostrava планує сконцентруватись на виробництві плоского прокату

20190924. Dudelange, Zone industrielle Wolser. Inauguration de l'usine Liberty Steel. Sanjeev Gupta. Photo Julien Garroy / Editpress

План реструктуризації Liberty Steel Ostrava передбачає перетворення підприємства на однопічне виробництво з акцентом на плоский прокат і труби, а також обмеження випуску сортового прокату.

Згідно з планом реструктуризації, з яким ознайомився Argus, це дозволить скоротити виробничі витрати більш ніж на 200 млн євро на рік, виходячи з обсягу виробництва 80 тис тонн/місяць.

Liberty пропонує два плани реструктуризації, один з яких базується на недосягненні угоди з постачальником електроенергії Tameh Czech, якому Острава заборгувала близько 2 млрд. корун (79 млн. євро) і який стверджує, що не платить з червня.

Найбільшим єдиним кредитором після Tameh є виробник обладнання Danieli, який отримав контракт на встановлення електродугових печей в Остраві. За словами джерел, близьких до “Свободи”, робота над цим переходом зупинилася деякий час тому через брак коштів.

Серед забезпечених кредиторів – чеська корпорація експортних гарантій і страхування EGAP, яка погодила план виплат з Остравою, і банк Greensill – переговори з ним тривають, і очікується, що в “найближчому майбутньому” буде досягнута стагнація, з планом виплат, аналогічним тому, що був укладений з EGAP.

За планом реструктуризації А, який передбачає продовження співпраці з Tameh, кредитори отримають 25 % від суми заборгованості 30 червня, а решту 75 % буде виплачено 18 щомісячними платежами з жовтня 2024 року по березень 2026 року.

За планом Б, який не передбачає продовження співпраці з Tameh, перші 25 відсотків мають бути виплачені 31 грудня, а решта 75 відсотків – дев’ятьма щомісячними платежами з квітня 2025 року по грудень 2025 року.

За даними ринкових джерел, наразі Острава прокатує рулон зі слябів, імпортованих з Росії та Азії. Але в плані кредиторів йдеться про те, що підприємство працює нижче “оптимальної потужності” і “не в змозі забезпечити свою стійку роботу і погашення вимог”.

Комбінат планує закупити 30 000 тонн слябів з подальшим збільшенням до 50 000 тонн, а потім до 80 000 тонн, поки доменна піч не буде перезапущена, що відбудеться 1 червня в разі укладення угоди з Tameh або 1 січня 2025 року за відсутності такої угоди.

Згідно з інформацією про кредиторів, пов’язані з Liberty компанії заборгували Остраві понад 8,2 млрд чеських крон, в тому числі 6,2 млрд крон – Liberty Finance Management. Банк буде брати кредити у пов’язаних осіб, щоб “відновити і підтримувати” свою діяльність. Острава заборгувала кредиторам, не враховуючи Tameh, 2,3 млрд. кун, що означає, що вона може виплатити Tameh і всім кредиторам за рахунок коштів, отриманих від групи.

Новини

13 Квітня 2024

Україна в березні експортувала 3,34 млн тонн залізної руди

На ХАЕС почали підготовку до будівництва двох американських енергоблоків Westinghouse АР1000

12 Квітня 2024

Nippon Steel чекає дозвіл ЄС на придбання US Steel

Ціни на нафту відновили зростання

Нідерланди надали Україні 1 млрд євро військової допомоги та 400 млн на відновлення

У квітні обсяг передачі руди до Словаччини скоротився

Споживачі за все заплатять: Міненергетики готує підвищення тарифу на електрику

Укрзалізниця продовжила обмеження перевезень до порту Чорноморськ

Туреччина у січні-лютому скоротила імпорт заготівки

Державний трейдер збільшує імпорт електроенергії із ЄС

Угода УЗ про купівлю локомотивів без локалізації має бути скасована – Кисилевський

Salzgitter залучив 500 млн євро фінансування для проєкту декарбонізації

Україна у січні-лютому увійшла до значних постачальників залізної руди в Туреччину

Попит на сталь в Німеччині відновиться не раніше 2025 року

Українці отримають компенсацію за встановлення сонячних панелей

Енергетики закликають українців економити світло у вечерні години

ВСІ НОВИНИ ⇢