Індія розглядає створення першої в країні біржі залізної руди

Економіка Металургія Новини
Індія розглядає створення першої в країні біржі залізної руди

Індія розглядає створення першої в країні біржі залізної руди для визначення внутрішньої ціни продажу сировини. Таку пропозицію подала група експертів, призначена урядом, повідомляє Reuters із посиланням на відповідний документ і джерело, знайоме з питанням.

Після того, як міністерство гірничодобувної промисловості країни вказало на те, що деякі виробники руди намагаються штучно занижувати середню ціну продажу, щоб сплачувати менші роялті державі, уряд наприкінці минулого року сформував групу для розробки альтернативного механізму визначення внутрішніх цін.

«Як довгостроковий захід для розв’язання проблеми прозорості одержуваних доходів, міністерство гірничодобувної промисловості повинно розробити Національну біржу залізної руди, зобов’язавши купувати й продавати руду на онлайн-платформі», – йдеться в рекомендаціях групи експертів.

Запропонована біржа буде реєструвати транзакції в режимі реального часу і фізичні постачання залізної руди, йдеться в відповідному документі. Також зазначається, що після того, як її впровадять, середня ціна продажу для кожного штату і сорту може автоматично публікуватися щомісяця на основі середньозваженого показника щомісячних продажів на онлайн-платформі.

Наразі ціни на один і той самий сорт руди по країні сильно відрізняються, створюючи аномалію, яка, на думку експертів, полегшує майнерам штучне заниження цін, аби уникнути вищих виплат роялті.

За словами джерела, уряд Індії розгляне рекомендації групи експертів. Згідно з документом, також рекомендовано застосовувати на біржі технологію блокчейн.

Експерти не підтримали використання міжнародного індексу для визначення середньої ціни продажу руди, оскільки світова ціна зазнає сильного впливу з боку китайської економіки та попиту на сталь, а також є дуже волатильною порівняно з внутрішніми цінами. Вони вважають, що така прив’язка матиме серйозні наслідки для планування сировинних ресурсів та експортної конкурентоспроможності індійської металургії.

Новини

13 Квітня 2024

Україна в березні експортувала 3,34 млн тонн залізної руди

На ХАЕС почали підготовку до будівництва двох американських енергоблоків Westinghouse АР1000

12 Квітня 2024

Nippon Steel чекає дозвіл ЄС на придбання US Steel

Ціни на нафту відновили зростання

Нідерланди надали Україні 1 млрд євро військової допомоги та 400 млн на відновлення

У квітні обсяг передачі руди до Словаччини скоротився

Споживачі за все заплатять: Міненергетики готує підвищення тарифу на електрику

Укрзалізниця продовжила обмеження перевезень до порту Чорноморськ

Туреччина у січні-лютому скоротила імпорт заготівки

Державний трейдер збільшує імпорт електроенергії із ЄС

Угода УЗ про купівлю локомотивів без локалізації має бути скасована – Кисилевський

Salzgitter залучив 500 млн євро фінансування для проєкту декарбонізації

Україна у січні-лютому увійшла до значних постачальників залізної руди в Туреччину

Попит на сталь в Німеччині відновиться не раніше 2025 року

Українці отримають компенсацію за встановлення сонячних панелей

Енергетики закликають українців економити світло у вечерні години

ВСІ НОВИНИ ⇢