Росія наростила експорт нафти морем до нового рекорду з початку року

Економіка Новини ТЕК
Росія наростила експорт нафти морем до нового рекорду з початку року

Експорт морської нафти з Росії підскочив в останній тиждень березня до найвищого рівня цього року – 3,74 млн барелів на день, повідомляє Enkorr.

Зазначається, що валова вартість експорту сирої нафти зросла до п’ятимісячного максимуму на рівні 1,9 млрд дол. за сім днів до 31 березня з переглянутого значення в 1,75 млрд дол. за період до 24 березня. Середній чотиритижневий дохід також зріс приблизно на 110 млн — до 1,74 млрд дол. на тиждень.

Зазначається, що відновлення минулого тижня відбулося на тлі ослаблення сильного вітру, який протягом останніх тижнів неодноразово перешкоджав завантаженню в головному тихоокеанському порту Росії.

Хоча попередні шторми все ще впливають на середні чотиритижневі потоки, їхній вплив зменшується. Згідно з даними відстеження руху танкерів, менш мінливі показники постачань досягли найвищого рівня з початку листопада у період до 31 березня.

“Росія заявила, що скоротить експорт сирої нафти протягом І кварталу 2024 року на 300 тис. барелів на день (б/д) порівняно з їхнім середнім рівнем у травні-червні в рамках ширшої ініціативи ОПЕК+, щоб запобігти профіциту й підтримати ціни на нафту”, – йдеться в повідомленні.

Морські постачання за перші три місяці року перевищили цей рівень лише на 16 тис. б/д. Протягом ІІ кварталу Москва відійде від скорочення експорту і зосередиться на планах виробництва, яким віддають перевагу інші члени групи.

Більшу частину запасів російської сирої нафти Sokol, які накопичилися після того, як індійські нафтопереробники відхилили її, зараз вивантажено. Близько половини від загального обсягу – 9,1 млн барелів було постачено на нафтопереробні заводи (НПЗ) в Китаї.

Крім того, ще 7 млн барелів повертаються в Індію, хоча майже половина з них усе ще на танкерах, які стоять на якорі в індійських портах. Один вантаж було доставлено у Пакистан. Усі вантажі Sokol, завантажені в березні, прямували безпосередньо у Китай.

Новини

15 Квітня 2024

ЄС має надати Україні обладнання для децентралізації генерації електроенергії

Україна збільшила експорт ЗРС у 2,5 раза

Voestalpine зробив першу у світі катанку із зеленої сталі

Герус обіцяє, що тариф на е/е піднімуть не до ринкового рівня

З початку війни в Україні релокувалися майже 19 тис компаній

Усі шість блоків ЗАЕС переведені в холодний зупин

Українські підприємства наростили експорт брухту чорних металів на 52,2%

Українські підприємці отримали понад 27 млрд грн доступних кредитів

Україна у березні експортувала 92 тис тонн чавуну

Імпорт залізної руди в Китай зріс на 5,5%

Thyssenkrupp Steel планує скоротити виробництво на заводі в Дуйсбурзі

Укргідроенерго отримало кошти на захист ГЕС

Україна скоротила експорт феросплавів

Україна наростила імпорт міді на 47%

Металурги у березні скоротили експорт чавуну на 27,6%

В Україні створять перше виробництво водню та аміаку з ВДЕ

ВСІ НОВИНИ ⇢