ДТЕК шукає в Східній Європі обладнання для пошкоджених окупантами ТЕС

Новини ТЕК
ДТЕК шукає в Східній Європі обладнання для пошкоджених окупантами ТЕС

Компанія ДТЕК Ріната Ахметова шукає у Східній Європі обладнання для відновлення теплоелектростанцій, які зазнали суттєвих пошкоджень внаслідок масованих атак по енергосистемі України. Про це генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко заявив в інтерв’ю виданню Forbes.

“Найшвидший спосіб (відновити пошкоджені об’єкти енергетики, – ред.) – привезти обладнання зі Східної Європи, де є зачинені станції радянських часів. Наші співробітники вже поїхали до країн Балтії, у Болгарію, Румунію, щоб домовитись про такі поставки”, – розповів Тімченко.

Очільник ДТЕК додав, що ще один спосіб оперативно відновити пошкоджене обладнання – це використати незадіяне устаткування, яке вже є в Україні. “Ми зараз в діалозі з “Укренерго”, “Центренерго”. Також обмінюємось обладнанням всередині групи”, – пояснив Тімченко.

Він наголосив, що зараз головне завдання в рамках підготовки до зими – відновлення максимальної кількості потужностей.

Як повідомлялося, внаслідок наймасштабніших ударів по енергосистемі України наприкінці березня найбільше постраждали Харків, Одеса, Дніпропетровщина. Під удар потрапила Дніпровська ГЕС, також пошкоджено або зруйновано повністю 80% теплової генерувальної потужності ДТЕК.

Новини

20 Червня 2025

АРМА готує продаж арештованого судна

Європа на межі економічного застою: МВФ закликає до термінових реформ

Міненерго виступає за подовження мораторію на банкрутство державних шахт ще на рік 

CBAM без зайвого тиску: малі імпортери отримали звільнення від звітності

Деякі контейнерні лінії припинили заходи в порти України через обстріли

Експорт сталевих напівфабрикатів з України скоротився на 25%

Українська промисловість і торгівля підтримують економічне зростання – ІЕД

На шляху до зеленого переходу: Сербія адаптує законодавство під європейський CBAM

Європейський виробник вапна і будматеріалів хоче побудувати завод на Закарпатті

Заборгованість за зелену енергію суттєво зменшилася: держава сплатила 86% у 2025 році

19 Червня 2025

Україна в ОБСЄ заявила про плани Росії ударити по енергетиці

Китай знімає обмеження на металобрухт: що це означає для ринку

В Україні ціни на газ зросли до найвищого рівня

АРМА зафіксувало незаконне використання арештованого заводу Медведчука

Бізнес закликає уряд скоригувати кліматичні зобов’язання України щодо викидів

Nippon Steel завершила поглинання американського виробника сталі US Steel

ВСІ НОВИНИ ⇢