Кабміну потрібно надати УЗ індивідуальний дозвіл на продаж металобрухту

Металургія Новини Теми дня
Кабміну потрібно надати УЗ індивідуальний дозвіл на продаж металобрухту

Асоціація “Укрметалургпром” запропонувала АТ “Укрзалізниця” ініціювати продаж великих обсягів металобрухту окремим, індивідуальним рішенням Кабінету міністрів України, у разі якщо не вдасться подолати бюрократичні перепони із внесенням змін до регуляторної бази.

Таку пропозицію висловив Олександр Каленков, президент “Укрметалургпрому”, під час робочої наради у комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку 9 квітня, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Ми вже збирались із цього питання взимку, і тоді нас запевняли, що питання відновлення продажів брухту УЗ буде вирішено у продовж кількох тижнів. Зараз вже квітень, і є ризики, що історія повториться. Тому я хотів би запропонувати альтернативний шлях: терміново запустити паралельний процес, аби Кабінет міністрів, як керуючий орган, надав “Укрзалізниці” індивідуальний дозвіл на продаж металобрухту через систему Прозорро.Продажі”, – сказав він.

За його словами, із жовтня минулого року, коли УЗ припинила продажі, на майданчиках залізниці вже накопився значний обсяг металобрухту. «Потрібно зробити проєкт розпорядження Кабміну на конкретний обсяг металобрухту, наприклад, 100 тис. т», – підкреслив О.Каленков.

Іван Ковалевський, директор компанії “Метінвест-Ресурс”, повідомив, що питання брухту дуже важливе для усіх метпідприємств, що розташовані у прифронтових регіонах. “Наприклад, взимку ми не змогли зібрати 10 тис. т металобрухту, тому недовиробили 30 тис. т готової продукції. Ми виводили людей в простій, вони недоотримали зарплатню. А умовно поруч, у держави лежить на складах 100 тис. т брухту. Проте щоб його купити, нам заважає бюрократія. Тому для галузі вкрай важливо або врешті-решт прийняті зміни у “регуляторку”, або розпочати продажі брухту УЗ окремим рішення Кабміну”, – наголосив він.

Євген Шрамко, член правління “Укрзалізниці”, під час наради висловив сподівання, що усі бюрократичні перепони можуть бути подолані вже цього тижня, а сама УЗ відновить продажі брухту за 2-3 тижні, тобто до травня 2024 року. При цьому він підтвердив готовність виставляти на аукціони біля 20 тис. т брухту щомісяця. “Цей обсяг ми готові виставити на торги. Наші плани на 2024 рік більш амбітні з огляду обсягів продажів на торгах, так і з огляду фізичних обсягів відвантаженні, так і по запланованому доходу, аніж у 2023 році”, – резюмував топ-менеджер.

Новини

24 Травня 2024

Уряд зареєстрував новий індустріальний парк

Вже по 40 – курс гривні до долара оновив історичний мінімум

Україна відвантажила на ринок ЄС 291,6 тис. тонн сталевих напівфабрикатів

Виробництво сталі в Бразилії знизилося

Через пару років нова розподілена генерація повинна замістити існуючу теплову

Бразильські металурги запланували інвестиції в обсязі 19 млрд дол

Перу планує цього року збільшити виробництво міді до 3 млн тонн

Підвищення акцизу на пальне погіршить стан економіки та населення  – Кінах

До кінця травня уряд ухвалить рішення про підвищення тарифів на е/е для населення

Thyssenkrupp продає 20% сталеливарного бізнесу холдингу EPCG

Польський виробник коксівного вугілля проінвестував в оновлення потужностей 1,3 млрд

Киян взимку чекають тижневі блекаути

Італія планує експортувати зелену енергію з Африки підводними трубопроводами

Укрзалізниця планує придбати 80 електровозів

Цього року Україна розраховує отримати від МВФ ще три транші на 4,5 млрд дол.

Через хмарність СЕС не працюватимуть на повну – енергетики попереджають про відключення

ВСІ НОВИНИ ⇢