Voestalpine виготовила першу у світі зелену катанку з відновленого воднем заліза та металобрухту

Екологія Економіка Металургія Новини
Voestalpine виготовила першу у світі зелену катанку з відновленого воднем заліза та металобрухту

Компанія voestalpine AG виготовила першу у світі високоякісну «зелену» катанку з відновленого воднем заліза та металобрухту на заводі в Донавіці. Про це йдеться у пресрелізі компанії.

Відновлене воднем чисте залізо було вироблено на пілотному заводі Hyfor, а знакова плавка проведена у дослідницькому центрі Technikum Metallurgie – це унікальний невеликий, але повноцінний металургійний завод групи.

Сталь зі зниженим вмістом вуглецю переробляється на сталепрокатному стані для виробництва катанки. Продукція характеризується особливою твердістю та зносостійкістю.

«Ми вже зробили успішний старт на шляху до виробництва «зеленої» сталі й швидко просуваємось вперед, будуючи дві електродугові печі, які працюватимуть на «зеленій» електроенергії, в Лінці та Донавіці. Паралельно з цим ми досліджуємо різні проривні технології з партнерами та науковцями. Перша в історії виплавка чистого заліза, відновленого воднем, і його подальша переробка на високоякісну катанку є історичною віхою», – коментує Герберт Айбенштайнер, гендиректор voestalpine AG.

Hyfor – це спільний дослідницький проєкт Primetals Technologies, voestalpine, Montanuniversität Leoben і K1-MET, метою якого є дослідження використання водню для відновлення дрібнофракційної залізної руди. У майбутньому отримане губчасте залізо може бути переплавлене в електродуговій печі або використане для виробництва гарячебрикетованого заліза (ГБЗ).

«Technikum Metallurgie надає нам ідеальне випробувальне середовище для швидкої адаптації наших марок сталі до потреб наших клієнтів і мінливих вимог ринку. Я дуже радий, що тепер ми також впроваджуємо інноваційні технології у виробництві екологічно чистої сталі, і хотів би подякувати всім дослідникам і співробітникам за їхню відданість справі», – додав Франц Кайнерсдорфер, член правління voestalpine AG.

На заводі Technikum Metallurgie компанія voestalpine проводить дослідження з виробництва нових високоефективних сталей для подальшої переробки в спеціальні залізничні рейки, високоякісну катанку та надміцні труби для нафтових родовищ.

Новини

17 Липня 2024

Вирівнювання тарифів на розподіл буде критичною помилкою для української економіки – екс-міністр

В Україні побудують завод з виробництва патронів та гвинтівок

Україна отримає 200 млн євро від ЄБРР на посилення енергетичної безпеки 

ГЕС Працюють у штатному режимі попри аномальну спеку – Укргідроенерго

Туреччина може збільшити експорт газу до ЄС, якщо блок гарантує попит, – Bloomberg

МВФ покращив прогноз зростання світової економіки на 2025 

Економічний комітет Ради вимагає від НКРЕКП та Міненерго обґрунтувати ініційоване ними об’єднання тарифів для промисловості 

ФДМУ виставив на продаж колишній алюмінієвий комбінат Дерипаски

Прагнення зрівняти тарифи на розподіл є обманом для інвесторів – Кисилевський

Вантажообіг у портах України зріс у півтора раза 

Рада ухвалила закон про контроль за викидами 

16 Липня 2024

Санкції в дії: росія зіткнулася з обвальним падінням експорту металів

Фонд держмайна призначив продаж ОГХК на жовтень 

ГарПок доплатив ВДЕ-генерації понад 0,5 млрд грн

Rio Tinto збільшив видобуток руди

Будівництво Канівської ГЕС заплановано на 2025 рік

ВСІ НОВИНИ ⇢