Споживання цементу в Україні минулого року збільшилося на 17% – Укрцемент

Економіка Новини

Споживання цементу на внутрішньому українському ринку 2023 року, яке збільшилося на 17% порівняно з 2022 роком і сягнуло 5,4 млн тонн, і надалі помірно зростатиме, вважає голова асоціації “Укрцемент” Павло Качур.

“Навіть у стані війни ми пройшли певну адаптацію. Якщо 2022 рік був шоковим, і в нас споживання цементу знизилося до 4,6 млн тонн цементу на рік проти 10,5 млн тонн попереднього року, то 2023 року пристосувалися до ситуації й вийшли на 5,4 млн тонн. Вважаю, що для воєнного часу це хороше зростання. Думаю, що у 2024 році такого стрибка не буде, але ймовірно 6 млн тонн внутрішнього споживання цементу отримаємо”, – розповів Качур на “круглому” столі “Будівельні матеріали. Готовність до потреб ринку на відновлення” в агентстві “Інтерфакс-Україна” у вівторок.

Крім того, за підсумками 2023 року експорт становив 1,24 млн тонн цементу, імпорт – 23 тис. тонн спеціальних цементів, які в країні не виробляються.

За словами Качура, потенціал виробництва цементу підприємствами в Україні на сьогодні становить 13,6 млн тонн цементу, тоді як поточні фінансові та людські ресурси передбачають споживання в 12,5 млн тонн. Незважаючи на можливість українських підприємств повністю закрити потреби ринку, є сенс планувати розширення виробництва, вважає він.

“Ми готуємося і до інших варіантів. Процеси можуть накладатися і одним з них може бути переговорний процес з Європейським Союзом. Якщо він буде успішним, то в період відновлення можуть також проходити інфраструктурні європейські проєкти. Це може призвести до збільшеного споживання цементу, і ми маємо бути до цього готові”, – наголосив глава “Укрцементу”.

Експерт зазначив, що нарощування виробництва може відбуватися в три етапи: будівництво нових клінкерних печей і розширення потужностей, відновлення заводів у Балаклії та Краматорську, а також будівництво нових цементних заводів. При цьому два підприємства вже розглядають будівництво двох нових клінкерних печей, що дасть змогу збільшити спроможність випуску цементу на 2,4 млн тонн, однак старт будівництва буде доцільним після досягнення рівня споживання в 10,5 млн тонн цементу.

Качур також наголосив на важливості локалізації виробництва в перспективах відновлення, а також захисту українського ринку.

“Підтримую тезу про максимальну локалізацію. Це єдиний варіант, щоб економіка України отримала розвиток. Але важливо й захистити наш ринок. Ми усвідомлюємо, що країни, які виступають донорами коштів на відновлення, можуть постачати й будівельні матеріали. Однак я вважаю, що в нас має бути окрема політика щодо країн, які сьогодні, під час війни, не на боці підтримки України. Нам потрібно думати, як до них ставитися, якщо після війни вони захочуть брати участь у відновленні своїми матеріалами. Вважаю, несправедливо, якщо вони отримають можливість заробити на українському ринку”, – повідомив він.

Асоціацію “Укрцемент” створено в січні 2004 року шляхом реорганізації Українського концерну підприємств і організацій цементної промисловості “Укрцемент”.

Новини

21 Січня 2026

Ferrexpo призупинила роботу через перебої з постачанням електрики

МВФ радить Україні не субсидіювати тарифи на е/е й опалення

Cудна продовжують заходити в українські порти попри російські обстріли

Уряд готовий продати чверть Енергоатому, – Соболєв

20 Січня 2026

Електрокари для всіх: Німеччина видаватиме субсидії до €6 тис.

Ціна на золото пробила історичний максимум

Glencore домовилася про постачання чистого заліза з Оману

Дефолт неминучий: Укрзалізниця отримала рейтинг C від Fitch

У Брюсселі проведуть захід для потенційних інвесторів у порт Чорноморськ

Енергетики повідомили, скільки родин залишаються без світла на Київщині після атаки РФ

Українські ферросплави знайшли попит у Польщі, Туреччині та Алжирі

Електрокари зі США захоплюють український ринок вживаних авто

Італія, Бельгія, Чехія та інші країни надали Україні десятки генераторів та бойлерів

Найбільший виробник цементу в Росії зупиняє заводи – ЦПД

19 Січня 2026

Шмыгаль поручил усилить импорт и передачу электроэнергии в Украине

ЄС заробляє на вуглеці: податки від СО2 зросли втричі за шість років

ВСІ НОВИНИ ⇢