Постачання критично важливих акумуляторних металів задовольняє сьогоднішній попит

Металургія Новини
Постачання критично важливих акумуляторних металів задовольняє сьогоднішній попит

Згідно з останнім звітом МЕА “Глобальний прогноз розвитку електромобілів до 2024 року”, пропозиція критично важливих для акумуляторів металів, таких як літій, нікель і кобальт, може “комфортно” задовольнити поточний попит завдяки значним інвестиціям у видобуток і переробку протягом останніх п’яти років, повідомляє Argus.

Глобальна пропозиція літію, нікелю та кобальту у 2023 році перевищила попит на 10 відсотків, 8 відсотків та 6,5 відсотків відповідно, повідомляє МЕА. Попит на літій для акумуляторів зріс на 30 відсотків за рік до близько 140 тис т, на кобальт – на 15 відсотків до 150 тис т, а на нікель – на 30 відсотків до 370 тис т. Подальше швидке зростання видобутку та переробки необхідне для задоволення майбутнього попиту та уникнення вузьких місць у ланцюжку поставок, але розвиток акумуляторних технологій потенційно може пом’якшити попит, зазначає МЕА.

МЕА зазначає, що надлишок потужностей призвів до зниження цін на найважливіші мінерали та вартості акумуляторів, але також скорочує грошові потоки та маржу гірничодобувних компаній, і багато з них намагаються втриматися на плаву.

Цього року австралійська нікелева промисловість сильно постраждала: багато виробників припинили свою діяльність після різкого падіння ринку нікелю, змушені конкурувати зі зростаючою пропозицією нікелю з Індонезії. Західна Австралія була змушена вдатися до надання знижок на роялті виробникам нікелю, що зазнали труднощів.

Низькі ціни на літій загрожують виживанню розробників літієвих проектів з нуля, а також впливають на деяких усталених учасників. Найбільший китайський виробник літію Tianqi Lithium 23 квітня опублікував попередження про прибуток для своїх акціонерів, посилаючись на значне падіння відпускних цін на літієву продукцію. Tianqi попередила про чистий збиток у розмірі 3,6-4,3 млрд юанів ($497-593 млн) у січні-березні, що значно нижче чистого прибутку у розмірі 4,88 млрд юанів за аналогічний період роком раніше. Світовий виробник літію компанія Arcadium Lithium раніше цього року попередила, що поточні ринкові ціни будуть впливати на майбутню пропозицію.

Ціни на кобальт у Китаї також перебувають під тиском, і учасники ринку прогнозують, що тенденція до зниження триватиме щонайменше до кінця цього року.

“Усі психологічно готові до того, що цей рік буде важким, навіть 2025 рік [може бути важким]”, – сказав учасник літієвого ринку, відзначаючи негативні наслідки цьогорічного глобального економічного спаду.

Новини

24 Травня 2024

Уряд зареєстрував новий індустріальний парк

Вже по 40 – курс гривні до долара оновив історичний мінімум

Україна відвантажила на ринок ЄС 291,6 тис. тонн сталевих напівфабрикатів

Виробництво сталі в Бразилії знизилося

Через пару років нова розподілена генерація повинна замістити існуючу теплову

Бразильські металурги запланували інвестиції в обсязі 19 млрд дол

Перу планує цього року збільшити виробництво міді до 3 млн тонн

Підвищення акцизу на пальне погіршить стан економіки та населення  – Кінах

До кінця травня уряд ухвалить рішення про підвищення тарифів на е/е для населення

Thyssenkrupp продає 20% сталеливарного бізнесу холдингу EPCG

Польський виробник коксівного вугілля проінвестував в оновлення потужностей 1,3 млрд

Киян взимку чекають тижневі блекаути

Італія планує експортувати зелену енергію з Африки підводними трубопроводами

Укрзалізниця планує придбати 80 електровозів

Цього року Україна розраховує отримати від МВФ ще три транші на 4,5 млрд дол.

Через хмарність СЕС не працюватимуть на повну – енергетики попереджають про відключення

ВСІ НОВИНИ ⇢