Модель економічного бронювання порушує основоположні принципи конституції – юрист

Економіка Новини Точка зору
Модель економічного бронювання порушує основоположні принципи конституції – юрист

Економічна доцільність не може зазіхати на основоположні принципи рівності всіх осіб перед законом, заявив адвокат, арбітражний керівник юридичної фірми “Ілляшев і Партнери” Олександр Камша. Так він прокоментував плани уряду України знайти рішення, як дати можливість бізнесу бронювати від мобілізації працівників залежно від суми сплачених податків чи зборів.

За його даними, зараз ідеться про модель бронювання, за якої у підприємства або підприємця не має бути податкових боргів, а також вони сплачуватимуть військовий збір на кожного працівника за формулою 1,5% від зарплати + фіксована ставка в розмірі 20 тис. грн на місяць.

“Механізм реалізації бронювання не зовсім зрозумілий. По-перше, у запропонованому алгоритмі не зрозуміла роль Генерального штабу ЗСУ, адже про його повноваження або роль нічого не зазначено. По-друге, не зрозуміло, що таке “онлайн-перевірка особи заброньованого”. Також не пояснені строки запропонованого бронювання: це буде бронювання на шість місяців чи на весь час, поки відповідний збір буде сплачуватися за заброньовану особу?” – зазначив адвокат.

Камша додав, що майновий ценз для бронювання вже обговорювали і відхилили через дискримінаційність ідеї – поділити громадян на тих, за кого можуть заплатити й забронювати, і тих, за кого роботодавець заплатити не зможе.

“У даному контексті вартує згадки положення ст. 24 Конституції України, яке гарантує рівність усіх людей у їхніх правах і свободах і означає потребу в забезпеченні для них рівних юридичних можливостей як матеріального, так і процесуального характеру для реалізації однакових за змістом та обсягом прав і свобод. Запропонований механізм бронювання – це створення певних привілеїв саме за майновим станом певної особи (заброньованого) та його роботодавця. Так, цей режим бронювання може дати додаткові надходження до бюджету. Але це не означає, що економічна доцільність може посягати на основоположні принципи рівності всіх осіб перед законом”, – написав юрист.

Новини

29 Травня 2024

Ставки фрахту в Чорному морі продовжили падіння

Виробництво цементу зросло на 46,3%

Німеччина хоче, щоб ЄС остаточно припинив імпорт енергоресурсів з росії

Німеччина прискорить водневі проєкти для скорочення викидів вуглецю

Укрнафта збільшила видобуток нафти на одній з свердловин у 25 разів 

ФДМУ планує запустити виробництво на Сумихімпромі

У I кварталі шведські металурги скоротили виплавку сталі

Румунія планує відновити виробництво на метзаводі Otelu Rosu

Samarco планує відновити виробництво окатишів на заводі який простоював з 2015 року

Україна втратила 85% потужностей теплової генерації

Енергоатом витратив на компенсацію тарифів на е/е для населення 48 млрд 

Osaka Titanium Technologies планує збільшити потужності з виробництва титанової губки

Cleveland-Cliffs веде переговори про купівлю американських активів НЛМК

Вірменія продовжила дію заборони на експорт металобрухту

ЄБРР інвестуватиме в Україну 1,5 млрд євро на рік до кінця війни

Дохід у металургійній галузі Китаю скоротився на 4,2%

ВСІ НОВИНИ ⇢