Укрзалізниця просить уряд забронювати критичних працівників

Економіка Новини
Укрзалізниця просить уряд забронювати критичних працівників

АТ «Укрзалізниця» просить уряд дозволити бронювати всіх критичних для перевізного процесу працівників, адже за цими посадами вже є дефіцит. Про це пише «Економіча правда».

У компанії розповіли, що через повномасштабне вторгнення РФ уже гостро відчувають брак фахівців критично важливих професій для організації перевезень, а також для забезпечення електрикою споживачів та життєзабезпечення територіальних громад.

«Приблизно 80% співробітників, без яких залізниця не може працювати та забезпечувати безпеку рух, — це колійники, машиністи, енергетики, обхідники вагонів та інші. Ці посади наразі укомплектовані близько 76%. Тобто навіть за умови правил бронювання військовозобов’язаних працівників, що діяли відповідно до рішень Генерального штабу Збройних сил до квітня 2024 року, Укрзалізниця вже відчувала дефіцит кадрів», — зазначили у товаристві.

Така ситуація зумовлена низкою факторів: окупацією територій з працівниками, вимушеною міграцією, специфікою професій. Окрім того, від початку повномасштабного вторгнення було мобілізовано понад 12 тис. співробітників товариства, із яких повернулися до цивільного життя понад 1500 осіб. Приблизно 10% залізничників нині у лавах ЗСУ.

Наразі компанії надважливо зберегти наявну кількість співробітників, наголошують в Укрзалізниці. Окрім того, що товариство є монополістом на ринку залізничних перевезень, які є одними з основних шляхів для пасажирського та вантажного транспорту, компанія проводить евакуацію цивільного населення, поранених військових.

Також УЗ — одна з найбільших компаній-операторів системи розподілу електроенергії та постачає її як для власних потреб, так і для населення та промисловості, тож стабільна робота критична для проходження осінньо-зимового періоду.

«У зв’язку з цим Укрзалізниця активно співпрацює з урядом для врахування потреб у бронюванні працівників, критично необхідних для безперебійного функціонування залізниці в умовах війни. Ми сподіваємося, що для Укрзалізниці будуть запроваджені правила бронювання військовозобов’язаних працівників, аналогічні тим, що вже діють для підприємств паливно-енергетичного комплексу та їхніх підрядних організацій, системи життєзабезпечення та оборонної промисловості», — заявили в УЗ.

Новини

17 Червня 2024

Подорожчання бензину може вдарити по українцях

Брак робочої сили може стати ключовим фактором для української економіки в наступні місяці 

Товарообіг ГМК Мексики зріс на 20,9%

УЗ отримала техніку та обладнання на $7 млн

В Китаї запущено нову лінію з виробництва електротехнічної сталі

ЄБРР може збільшити фінансування для відновлення енергосистеми України 

Мінекономіки рекомендує бізнесу інвестувати в проєкти розподіленої генерації

На Саміті миру підтримали позицію України щодо захисту портів

Комітет ВР схвалив добудову двох енергоблоків ХАЕС

Україна наростила імпорт коксу втричі

Україна наростила експорт сталевих напівфабрикатів на 71,5%

Гроші з підвищення тарифу на світло спрямують на відновлення державних об’єктів – Держенергонагляд

Гірничорудні підприємства України наростили експорт ЗРС

Феросплавні заводи втрачають ринок України через простої

Україна скоротила експорт титановмісних руд на 43%

Норвегія виділить $103 млн на відновлення енергетики України

ВСІ НОВИНИ ⇢