Підвищення акцизу на пальне погіршить стан економіки та населення  – Кінах

Економіка Новини
Підвищення акцизу на пальне погіршить стан економіки та населення  – Кінах

Підвищення акцизів на пальне, зокрема на бензин та дизель, матиме дуже негативні наслідки і для бізнесу, і для населення, тож уряд має досконально прорахувати ефект від подібних дій. Про таке Уніану заявив президент Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП) Анатолій Кінах.

“Сьогодні всі структури, в тому числі силові, правоохоронні та державні в цілому, повинні працювати по принципу “не нашкодь”. І створювати максимально сприятливі умови по розвитку нашої економіки промислової і підприємницької діяльності. Автоматично виконувати європейські директиви зараз абсолютно неприпустимо – повинен бути чіткий економічний розрахунок та прогнози наслідків”, – наголосив Кінах. 

Він нагадав, що наразі агресор тимчасово окупував біля 20% нашої території. Тож на інших 80% держава повинна сформувати умови для бізнесу кращі, ніж вони були до повномасштабного вторгнення.

“Однозначно, в умовах безпрецедентного падіння платоспроможності внутрішнього ринку, громадян і відсутності фінансових ресурсів у бізнесу, таке підвищення тарифів буде мати дуже негативні наслідки. І нам формувати власні умови, які відповідають надзвичайно складному стану, в якому знаходиться Україна. І це необхідно робити постійно”, – резюмував Кінах.

Як відомо, Кабмін підготував проект Закону, який передбачає поступове зростання ставок акцизів на пальне з 1 липня 2024 року, і аж до 31 грудня 2027 року (включно). Перший етап підвищення ставок відбудеться вже 1 липня. Акциз на бензин зросте на 30 євро, до €242,60 за 1000 л, на дизель – на 40 євро, до €177,6 за 1000 л. В уряді необхідність підвищення акцизу пояснюють тим, що це необхідно для виконання директиви 2003/96/ЄС.

Водночас, директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн заявив, що це рішення було взято з рекомендацій Європейської податкової директиви, яка, по-перше, не є обов’язковою для виконання, а по-друге – розроблялася ще наприкінці 1990-х років, і не виконується навіть у ЄС. Ну а тим часом підвищення акцизу призведе до розбалансування ринку, падіння виробництва цих видів пального, та зростання залежності від імпорту.

Новини

17 Червня 2024

Подорожчання бензину може вдарити по українцях

Брак робочої сили може стати ключовим фактором для української економіки в наступні місяці 

Товарообіг ГМК Мексики зріс на 20,9%

УЗ отримала техніку та обладнання на $7 млн

В Китаї запущено нову лінію з виробництва електротехнічної сталі

ЄБРР може збільшити фінансування для відновлення енергосистеми України 

Мінекономіки рекомендує бізнесу інвестувати в проєкти розподіленої генерації

На Саміті миру підтримали позицію України щодо захисту портів

Комітет ВР схвалив добудову двох енергоблоків ХАЕС

Україна наростила імпорт коксу втричі

Україна наростила експорт сталевих напівфабрикатів на 71,5%

Гроші з підвищення тарифу на світло спрямують на відновлення державних об’єктів – Держенергонагляд

Гірничорудні підприємства України наростили експорт ЗРС

Феросплавні заводи втрачають ринок України через простої

Україна скоротила експорт титановмісних руд на 43%

Норвегія виділить $103 млн на відновлення енергетики України

ВСІ НОВИНИ ⇢