G7 підтримали пропозицію про передачу Україні доходів від активів рф

Економіка Новини
G7 підтримали пропозицію про передачу Україні доходів від активів рф

Міністри фінансів G7 підтримали ідею надання Україні кредиту, забезпеченого прибутками від заморожених російських активів, з метою забезпечення фінансування Києва після 2024 року. Про це повідомляє Financial Times, яка ознайомилась з проєктом комюніке зустрічі міністрів.

Як зазначається, обговорення міністрів ґрунтувалося на пропозиції США, видати Україні кредит у розмірі близько 50 млрд доларів, який буде погашатися за рахунок прибутків від активів російського центрального банку на суму близько 190 млрд євро.

Міністри заявили, що вони “досягли прогресу” в опрацюванні варіантів “виведення” прибутків, згідно з проєктом комюніке. Вони додали, що лідерам G7 будуть представлені варіанти того, як вибудувати кредит до саміту в червні.

Вони також пообіцяли продовжувати тиснути на Китай, щоб той скоротив промислові субсидії, які, на їхню думку, витісняють західних конкурентів з бізнесу, і заявили, що реалізація найбільш значущої глобальної податкової угоди за більш ніж століття є “головним пріоритетом”.

За словами людей, знайомих з ходом переговорів, багато деталей кредиту ще не узгоджено, включаючи суму, хто його видасть і як він буде гарантований у разі дефолту України або якщо прибутки не будуть матеріалізовані.

Своєю чергою міністр фінансів України Сергій Марченко, який був присутній на зустрічі G7 зазначив, що системні обстріли Росією енергосистеми України збільшують збитки та сповільнюють економічну діяльність, та як наслідок можуть призвести до зростання дефіциту держбюджету.

Він додав, що пошук механізмів конфіскації заморожених активів РФ та спрямування їх на потреби України – стало ще більш актуальним питанням, враховуючи можливе продовження активних бойових дій у наступному році та збереження значних фінансових потреб.

Марченко привітав прогрес щодо позики, забезпеченої прибутками та висловив сподівання щодо якнайскорішого прийняття рішення щодо механізмів використання російських активів, та доходів, що вони генерують.

Новини

17 Червня 2024

Подорожчання бензину може вдарити по українцях

Брак робочої сили може стати ключовим фактором для української економіки в наступні місяці 

Товарообіг ГМК Мексики зріс на 20,9%

УЗ отримала техніку та обладнання на $7 млн

В Китаї запущено нову лінію з виробництва електротехнічної сталі

ЄБРР може збільшити фінансування для відновлення енергосистеми України 

Мінекономіки рекомендує бізнесу інвестувати в проєкти розподіленої генерації

На Саміті миру підтримали позицію України щодо захисту портів

Комітет ВР схвалив добудову двох енергоблоків ХАЕС

Україна наростила імпорт коксу втричі

Україна наростила експорт сталевих напівфабрикатів на 71,5%

Гроші з підвищення тарифу на світло спрямують на відновлення державних об’єктів – Держенергонагляд

Гірничорудні підприємства України наростили експорт ЗРС

Феросплавні заводи втрачають ринок України через простої

Україна скоротила експорт титановмісних руд на 43%

Норвегія виділить $103 млн на відновлення енергетики України

ВСІ НОВИНИ ⇢