Зобов’язання імпортувати 80% електроенергії завдасть удару по українській економіці – експерт

Економіка Новини
Зобов’язання імпортувати 80% електроенергії завдасть удару по українській економіці – експерт

Рішення Кабінету Міністрів щодо обов’язкового імпорту 80% електроенергії для бізнесу створить нові проблеми для економіки України, яка вже потерпає від наслідків війни, високих логістичних витрат і браку робочої сили. Про це заявив у коментарі виданню Oboz.ua генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак.

Він пояснив, що внаслідок агресії Росії логістика для українських експортерів стала значно дорожчою. Незважаючи на відновлення роботи українських портів і відкриття морського коридору, логістичні витрати залишаються високими.

“Через агресію Росії відбулося різке зростання логістики для українських підприємств-експортерів. І попри відкриття морського коридору й відновлення роботи українських портів, логістична складова все ще залишається набагато дорожчою, ніж до початку повномасштабного вторгнення. Тепер до цього додаються проблеми з кадрами, а тепер – ще й зобов’язання імпортувати електроенергію,” – зауважив він.

За словами експерта, імпортна електроенергія є обмеженим ресурсом, якого не вистачає всім українським підприємствам. Це призводить до зростання цін на електроенергію, що зі свого боку спричиняє новий виток інфляції.

“Буде дефіцит електроенергії, і ця електроенергія буде дорожчою. Це ляже на собівартість, і буде подальше розкручення інфляції,” – зазначив Гусак.

Він додав, що під час воєнного стану не повинно бути підвищень податків і тарифів державних монополій, окрім окремих винятків. Фінансування треба шукати через залучення іноземної допомоги й зовнішніх кредитів, адже приватні українські підприємства не можуть зараз брати кредити, на відміну від держави. Гусак наголосив, що головне завдання для української економіки під час війни – вижити, щоб підприємства могли відновити повноцінну роботу після перемоги України.

“Такі кроки цьому виживанню точно не сприяють. Альтернативою були б дії уряду, за якими відновлення енергомереж й електростанцій відбувалося за кошти кредитів міжнародних партнерів. Я думаю, що вони віднеслися б до цього з великим розумінням. Тим більше, що приватним українським підприємствам зараз фактично неможливо взяти кредити на ринку”, – резюмував експерт.

Новини

13 Вересня 2024

Болгарія продовжує переговори щодо продажу ядерних реакторів Україні

У серпні імпорт бітуму в Україну збільшився в півтора раза

Індія продовжила компенсаційні мита на імпорт труб з Китаю та В’єтнаму

На жодній електростанції не збудували другий рівень захисту – Кудрицький

Завод British Steel у Скантропі може зупинитися в разі закриття доменної печі

Voestalpine зупиняє завод у Лінці

Імпорт залізної руди до Туреччини збільшився на 58%

Як ефективно використовувати елеватори для зберігання врожаю

Європейські металурги планують скоротити обсяги виробництва через слабкий попит

В Укрзалізниці сподіваються на підняття тарифів ще до кінця року

З початку року імпорт майже вдвічі перевищив український експорт

Інгулецький ГЗК простоює через високі ціни на електроенергію

Європейська рахункова палата зафіксувала нераціональне використання коштів на зелене відновлення

Порти Великої Одеси можуть перейти на газову генерацію

Україна отримує аварійну допомогу електроенергії з трьох країн

Тайвань скорочує імпорт металобрухту

ВСІ НОВИНИ ⇢