Зобов’язання імпортувати 80% електроенергії завдасть удару по українській економіці – експерт
Економіка НовиниРішення Кабінету Міністрів щодо обов’язкового імпорту 80% електроенергії для бізнесу створить нові проблеми для економіки України, яка вже потерпає від наслідків війни, високих логістичних витрат і браку робочої сили. Про це заявив у коментарі виданню Oboz.ua генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак.
Він пояснив, що внаслідок агресії Росії логістика для українських експортерів стала значно дорожчою. Незважаючи на відновлення роботи українських портів і відкриття морського коридору, логістичні витрати залишаються високими.
“Через агресію Росії відбулося різке зростання логістики для українських підприємств-експортерів. І попри відкриття морського коридору й відновлення роботи українських портів, логістична складова все ще залишається набагато дорожчою, ніж до початку повномасштабного вторгнення. Тепер до цього додаються проблеми з кадрами, а тепер – ще й зобов’язання імпортувати електроенергію,” – зауважив він.
За словами експерта, імпортна електроенергія є обмеженим ресурсом, якого не вистачає всім українським підприємствам. Це призводить до зростання цін на електроенергію, що зі свого боку спричиняє новий виток інфляції.
“Буде дефіцит електроенергії, і ця електроенергія буде дорожчою. Це ляже на собівартість, і буде подальше розкручення інфляції,” – зазначив Гусак.
Він додав, що під час воєнного стану не повинно бути підвищень податків і тарифів державних монополій, окрім окремих винятків. Фінансування треба шукати через залучення іноземної допомоги й зовнішніх кредитів, адже приватні українські підприємства не можуть зараз брати кредити, на відміну від держави. Гусак наголосив, що головне завдання для української економіки під час війни – вижити, щоб підприємства могли відновити повноцінну роботу після перемоги України.
“Такі кроки цьому виживанню точно не сприяють. Альтернативою були б дії уряду, за якими відновлення енергомереж й електростанцій відбувалося за кошти кредитів міжнародних партнерів. Я думаю, що вони віднеслися б до цього з великим розумінням. Тим більше, що приватним українським підприємствам зараз фактично неможливо взяти кредити на ринку”, – резюмував експерт.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram