Необхідність імпортувати 80% електроенергії матиме негативний вплив на промисловість – Інтерпайп Сталь

Металургія Новини ТЕК Точка зору
Необхідність імпортувати 80% електроенергії матиме негативний вплив на промисловість – Інтерпайп Сталь

Електрометалургійний комплекс “Інтерпайп Сталь” висловлює занепокоєння можливими негативними наслідками від запровадження урядом змін до Положення про особливості імпорту електричної енергії в умовах воєнного стану в Україні та просить Кабінет міністрів скоригувати свою постанову №611 від 30.05.2024. Про це повідомляє пресслужба компанії.
 
Внесені цією постановою зміни передбачають, що промислові споживачі електричної енергії звільняються НЕК “Укренерго” від планових обмежень, якщо обсяг імпорту в їх структурі споживання становить щонайменше 80%. Раніше цей норматив становив 30% з травня по вересень 2023 року і 50% з жовтня 2023 року по квітень 2024 року.
 
В компанії переконані, що таке рішення уряду може призвести до численних негативних наслідків для вітчизняної промисловості в цілому та “Інтерпайп Сталі” зокрема. Наразі потужність міждержавних перетинів для імпорту електричної енергії становить 1,7 ГВт, що є значно менше за потреби всього українського бізнесу. Тобто, міжнародні домовленості держави Україна не дозволяють виконувати нові правила, запроваджені Кабміном у травні.
 
“На практиці це може призвести до штучного, навіть спекулятивного зростання попиту на імпортну електроенергію, ціна на яку може зрости до будь-якого рівня. Але задля невідключення її зможуть та будуть сплачувати лише ті підприємства, які мають мінімальні витрати на електрику в структурі собівартості своєї продукції”, – йдеться у повідомленні.
 
Компанія звертає увагу на те, що електроенергія займає майже 25% у собівартості сталевої заготовки, яку “Інтерпайп Сталь” постачає на заводи з виробництва сталевих труб та залізничної продукції в рамках вертикальної інтеграції групи Інтерпайп. Тобто, здорожчання та підвищений попит на електроенергію не тільки вкрай негативно відобразиться на конкурентоздатності готової продукції “Інтерпайпу”, а також може призвести до відсутності спроможності придбати потрібний обсяг імпортної електроенергії згідно постанови №611.
 
Зараз заводи “Інтерпайпу”, що розташовані у Дніпропетровській області, забезпечують роботою майже 9 тис. людей у прифронтовому регіоні. У тому ж числі, біля 3 тис. людей працевлаштовані та мають стабільний доход на трубному заводі у Нікополі, що офіційно визнано зоною бойових дії. За підсумками минулого року група сплатила рекордну суму податків та зборів у розмірі 4,4 млрд. грн. Крім того, “Інтерпайп” несе велике соціальне навантаження, допомагаючи мобілізованим співробітникам, внутрішньо переміщеним особам та демобілізованим ветеранам. Також надається системна допомога 15 бригадам та підрозділам Сил оборони України.
 
“Інтерпайп” – українська промислова компанія, виробник сталевих труб та залізничної продукції. Продукція компанії постачається більш ніж у 80 країн світу через мережу торгових офісів, розміщених на ключових ринках Близького Сходу, Північної Америки та Європи. У 2023 році “Інтерпайп” реалізував 387 тис. т трубної продукції та 95 тис. т залізничної продукції. Продаж залізничних продуктів здійснюється під брендом KLW.

Новини

18 Липня 2024

Єврокомісія погодила виділення Україні 4,2 млрд євро в рамках Ukraine Facility

Металурги збільшили експорт плоского прокату до 832,9 тис тонн

Rio Tinto за підсумками першого півріччя знизила видобуток і відвантаження залізної руди

НКРЕКП відмовилася від ідеї встановлювати єдиний тариф на розподіл е/е для споживачів 1 і 2 класів напруги

Хоч з ремонту й вийшов блок АЕС, а відключення по 6 годин залишились

17 Липня 2024

Японія надасть Україні кредит на $3,3 млрд від заморожених активів РФ 

Україна в січні-червні 2024 року збільшила ввезення цинку та олова

Вирівнювання тарифів на розподіл буде критичною помилкою для української економіки 

У Німеччині стає вигідніше спалювати вугілля, оскільки вартість викидів вуглецю знижується

ПАР закликає використовувати зелену енергію, щоб уникнути податку на викиди вуглецю

Промислове виробництво в ЄС у травні скоротилось на 0,8% 

Нардепи розробляють для бізнесу законопроєкт економічної мобілізації

Thyssenkrupp планує скоротити викиди вуглецю до 3,5 млн тонн на рік

Міноборони анонсувало запуск послуги єБронювання

Бельгія виділяє Україні 150 млн євро: частина з цих коштів піде на відновлення енергетичної інфраструктури

Польська JSW у ІІ кварталі скоротила видобуток коксівного вугілля на 14,4%

ВСІ НОВИНИ ⇢