Хто ще не виїхав – залишать країну: До 20 годин без світла і тепла взимку обіцяє влада населенню

Економіка Новини
Хто ще не виїхав – залишать країну: До 20 годин без світла і тепла взимку обіцяє влада населенню

Ситуація з електрикою буде різною залежно від сезону. Взимку 2024/25 українці можуть отримувати п’ять-шість годин електроенергії на день, але все буде залежати від обставин. Про це в ефірі Business Breakfast повідомив генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко.

“Якщо відповідати на запитання: шість-п’ять годин світла для споживачів на день – це досить реально, але я думаю, що може бути краще. Це залежить від того, скільки ми відновимо. Тому за прогнозом на зиму: я вважаю, що потрібно готуватися, виходячи з того, що буде 5-6 годин світла на день. Але наприкінці серпня потрібно буде оновити прогноз, тому що ми будемо розуміти, скільки у нас наявної генерації в середині”, – сказав гендиректор Yasno.

За його словами, взимку пік споживання електроенергії ще більший, ніж улітку. Тут теж все залежить від температури. Чим нижча температура, тим більший рівень споживання буде. Коваленко вважає, що дефіцит генерації може становити 30-35%. “Що стосується зими, то весь прогноз базується на двох речах: чи зможемо ми збільшити фізичну можливість імпорту електроенергії. Про це вже казали, і я сподіваюся, що до кінця літа чи початку опалювального сезону у нас збільшиться ця фізична можливість для імпорту… По-друге, всі атомні блоки ремонтуються зараз, щоби все по-максимуму все працювало взимку. По-третє, ми частково відремонтуємо те, що можна відремонтувати за цей час із точки зору пошкоджень”, – підкреслив Коваленко.

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко вважає, що Україна має високі шанси зберегти цілісність енергосистеми взимку попри удари росіян. Він переконаний, що частково покрити дефіцит в енергосистемі можна за рахунок збільшення дозволених обсягів імпорту електрики з Європи.

Російські окупаційні війська своїми обстрілами знищили половину електрогенеруючих потужностей в Україні. За найгіршого розвитку подій, пише BBC, взимку українці можуть проводити без світла та опалення до 20 годин.

У свою чергу МінПром запитав у перехожих, що вони робитимуть коли буде відключення світла та тепла до 20 годин взимку. На що наш кореспондент отримав однозначну відповідь: “Залишим домівку і поїдемо в Європу”.

Нагадаємо, через війну Росії проти України з країни за різними оцінками виїхало до 6 мільйонів громадян і кожен десятий із виїхавших має намір будувати своє життя в іншій країні.

Хочемо зауважити, що не лише війна змушує людей тікати з країни, на це впливають і такі чинники, як відсутність роботи або низька оплата праці, високі тарифи, відсутність тепла і світла.

Новини

18 Липня 2024

Єврокомісія погодила виділення Україні 4,2 млрд євро в рамках Ukraine Facility

Металурги збільшили експорт плоского прокату до 832,9 тис тонн

Rio Tinto за підсумками першого півріччя знизила видобуток і відвантаження залізної руди

НКРЕКП відмовилася від ідеї встановлювати єдиний тариф на розподіл е/е для споживачів 1 і 2 класів напруги

Хоч з ремонту й вийшов блок АЕС, а відключення по 6 годин залишились

17 Липня 2024

Японія надасть Україні кредит на $3,3 млрд від заморожених активів РФ 

Україна в січні-червні 2024 року збільшила ввезення цинку та олова

Вирівнювання тарифів на розподіл буде критичною помилкою для української економіки 

У Німеччині стає вигідніше спалювати вугілля, оскільки вартість викидів вуглецю знижується

ПАР закликає використовувати зелену енергію, щоб уникнути податку на викиди вуглецю

Промислове виробництво в ЄС у травні скоротилось на 0,8% 

Нардепи розробляють для бізнесу законопроєкт економічної мобілізації

Thyssenkrupp планує скоротити викиди вуглецю до 3,5 млн тонн на рік

Міноборони анонсувало запуск послуги єБронювання

Бельгія виділяє Україні 150 млн євро: частина з цих коштів піде на відновлення енергетичної інфраструктури

Польська JSW у ІІ кварталі скоротила видобуток коксівного вугілля на 14,4%

ВСІ НОВИНИ ⇢