Рада зробила перший крок до створення Національної установи розвитку

Економіка Новини Теми дня
Рада зробила перший крок до створення Національної установи розвитку

Верховна Рада щойно підтримала в першому читанні ініціативу щодо створення Національної установи розвитку. Про це повідомив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

За його словами, головна мета – створення механізму проектного фінансування для модернізації та будівництва промислових підприємств.

Д.Кисилевський розповів, що Національну установу розвитку передбачається створити на базі Фонду розвитку підприємництва. ФРП за останні роки показав себе як одна з найбільш ефективних економічних інституцій, яка серед інших адмініструє державну програму доступних кредитів “5-7-9”. У разі прийняття закону ця установа отримає ще один стратегічний напрямок – проектне фінансування. Відносно дешеві й довгі кошти на купівлю обладнання надаватимуться під заставу цього ж обладнання.

Нардеп звернув увагу на те, що наразі максимальна державна підтримка, яка надається для розвитку промисловості, становить 150 мільйонів гривень (програма “5-7-9”). “На ці гроші серйозний завод не побудуєш, – підкреслює він. – Національна установа розвитку покликана розв’язати цю проблему. Вона фінансуватиме масштабні проекти будівництва нових виробництв. Джерелом коштів для цього може бути не тільки державний бюджет, а й внески міжнародних партнерів у статутний капітал, а також кредити, які залучатиме НУР”

“Сподіваюсь, остаточне схвалення цього законопроекту відбудеться вже незабаром. Кошти на поповнення статутного фонду НУР для проектного фінансування промисловості мають бути передбачені в держбюджеті 2025 року”, – додав Д.Кисилевський.

Він також підкреслив, що Національна установа розвитку – ще один крок до створення в Україні Банку розвитку: “Рано чи пізно ми маємо прийти до запуску повноцінного аналога німецького KfW, польського BGK та турецького TSKB. Чимало банків розвитку у світі мають безпосередній доступ до емісійного ресурсу центробанків своїх держав”.

За оцінками Д.Кисилевського, інвестиційна потреба української промисловості наразі становить близько 90 млрд дол. “Це дані групи експертів, які за моєю ініціативою долучились до розробки Плану розвитку переробної промисловості. Створення Національної установи розвитку – один з кроків з реалізації цієї стратегії”, – резюмував нардеп.

Новини

18 Липня 2024

Єврокомісія погодила виділення Україні 4,2 млрд євро в рамках Ukraine Facility

Металурги збільшили експорт плоского прокату до 832,9 тис тонн

Rio Tinto за підсумками першого півріччя знизила видобуток і відвантаження залізної руди

НКРЕКП відмовилася від ідеї встановлювати єдиний тариф на розподіл е/е для споживачів 1 і 2 класів напруги

Хоч з ремонту й вийшов блок АЕС, а відключення по 6 годин залишились

17 Липня 2024

Японія надасть Україні кредит на $3,3 млрд від заморожених активів РФ 

Україна в січні-червні 2024 року збільшила ввезення цинку та олова

Вирівнювання тарифів на розподіл буде критичною помилкою для української економіки 

У Німеччині стає вигідніше спалювати вугілля, оскільки вартість викидів вуглецю знижується

ПАР закликає використовувати зелену енергію, щоб уникнути податку на викиди вуглецю

Промислове виробництво в ЄС у травні скоротилось на 0,8% 

Нардепи розробляють для бізнесу законопроєкт економічної мобілізації

Thyssenkrupp планує скоротити викиди вуглецю до 3,5 млн тонн на рік

Міноборони анонсувало запуск послуги єБронювання

Бельгія виділяє Україні 150 млн євро: частина з цих коштів піде на відновлення енергетичної інфраструктури

Польська JSW у ІІ кварталі скоротила видобуток коксівного вугілля на 14,4%

ВСІ НОВИНИ ⇢