ЗАЕС зможе знову запрацювати після відбудови Каховської ГЕС

Економіка Новини ТЕК
ЗАЕС зможе знову запрацювати після відбудови Каховської ГЕС

Відновлення роботи Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) після деокупації залежатиме від термінів відновлення, а за фактом – нового будівництва Каховської ГЕС і наповнення Каховського водосховища водою, що може зайняти 7-8 років. Таку думку висловив радник прем’єр-міністра України Юрій Бойко на IV конференції з енергетичного права, передає Інтерфакс-Україна.

Швидкість повернення ЗАЕС в енергосистему – надважливе питання. Але це залежить, зокрема, і від термінів відновлення Каховської ГЕС. Навряд чи можливе функціонування й одного блоку в поточних умовах, а для активної експлуатації шести атомних енергоблоків потрібно повернути рівень Каховського водосховища до тих показників, які дадуть змогу брати звідти воду для охолодження реакторів”, – зазначив Бойко.

Він підкреслив, що “Укргідроенерго” заявляє, що будівництво ГЕС триватиме від 5 до 6 років з моменту його початку. А коли вперше було побудовано станцію, водосховище набирали 2 роки.

“Тобто, навіть побудова станції не означає автоматичну появу води, щоб на ЗАЕС з’явилася можливість підживлювати басейни-охолоджувачі для безпечної експлуатації реакторів”, – пояснив радник прем’єр-міністра.

За його словами, термін повернення ЗАЕС до енергосистеми України має великий вплив на формування її майбутньої енергетичної стратегії, адже це найбільша АЕС не лише в Україні, а й у Європі.Серед інших, не менш важливих чинників, що ляжуть в основу майбутніх рішень, Бойко назвав обсяги робочих генеруючих одиниць, з якими Україна вийде з війни, зокрема обсяг розподіленої генерації, що активно розвиватиметься найближчі 2-3 роки, та її частку в енергобалансі, економічні тренди післявоєнної відбудови.

Він додав, що в майбутньому країні доведеться сформувати найефективніший енергомікс виробництва електроенергії з урахуванням згаданих факторів і необхідності дотримання міжнародних екологічних зобов’язань.

“Говорити про нашу майбутню енергетичну стратегію можна тоді, коли з’явиться достатньо інформації, якою можна буде оперувати як вихідними даними, оскільки сьогодні ще має місце значний обсяг невизначеності”, – резюмував Бойко.

Новини

17 Липня 2024

Міністр Галущенко та члени НКРЕКП підставляють президента Зеленського із тарифами на електрику – думка

З ремонту вийшов блок АЕС, сподіваємось на зайві години світла в мережі

Вирівнювання тарифів на розподіл буде критичною помилкою для української економіки – екс-міністр

В Україні побудують завод з виробництва патронів та гвинтівок

Україна отримає 200 млн євро від ЄБРР на посилення енергетичної безпеки 

ГЕС Працюють у штатному режимі попри аномальну спеку – Укргідроенерго

Туреччина може збільшити експорт газу до ЄС, якщо блок гарантує попит, – Bloomberg

МВФ покращив прогноз зростання світової економіки на 2025 

Економічний комітет Ради вимагає від НКРЕКП та Міненерго обґрунтувати ініційоване ними об’єднання тарифів для промисловості 

ФДМУ виставив на продаж колишній алюмінієвий комбінат Дерипаски

Прагнення зрівняти тарифи на розподіл є обманом для інвесторів – Кисилевський

Вантажообіг у портах України зріс у півтора раза 

Рада ухвалила закон про контроль за викидами 

16 Липня 2024

Санкції в дії: росія зіткнулася з обвальним падінням експорту металів

Фонд держмайна призначив продаж ОГХК на жовтень 

ГарПок доплатив ВДЕ-генерації понад 0,5 млрд грн

ВСІ НОВИНИ ⇢