Підвищення акцизів на пальне доб’є економіку, ціна бензину від початку року зросла на 6 грн/літр

Економіка Новини ТЕК
Підвищення акцизів на пальне доб’є  економіку, ціна бензину від початку року зросла на 6 грн/літр

Підвищення акцизів на пальне, яке ініціює влада, призведе до здорожчання усіх товарів та послуг, і вимиє останні гроші з економіки та кишень громадян. Про це заявив голова руху “SaveФОП” Сергій Доротич, коментуючи прийнятий ВР у першому читанні законопроєкт, який передбачає подорожчання бензину та дизелю до 2028 року.

“Підвищення акцизу на пальне – це вбивче рішення. Вже сьогодні ми маємо пальне у роздріб дорожче, ніж, наприклад, у сусідніх Румунії і Болгарії. Це при нашому рівні економіки – просто цвях у домовину підприємства і вимивання останніх копійок з гаманців українців”, – заявив Доротич.

Він нагадав, що Україна вже має величезну проблему із транспортними перевезеннями, адже через мобілізацію та міграцію у нас катастрофічно не вистачає водіїв. “Через це тарифи на перевезення вантажів зростають в арифметичній прогресії. До цього зараз добавляється вартість палива. Також треба не забувати, як нам влада в особі пана Гетманцева розказувала, що при поверненні ПДВ зростання цін на паливо не буде, а відбулося діаметрально протилежне. Так буде і зі збільшенням акцизів”, – переконаний Доротич.

Експерт наголосив, що здорожчання пального призведе передусім до підвищення цін на всі товари та послуги для українців, і запустить новий виток інфляції, яка може остаточно добити економіку.

“Це просто здорожчання в кінцевому випадку роздрібної ціни на товари і послуги. А в сьогоднішніх українських реаліях – це просто добити конаючу економіку і добити українців, які вже зневірені й знекровлені. Нічого гарного з цього не буде”, – резюмував Доротич.

Нагадаємо, Рада прийняла у першому читанні закон, через який уже з 1 липня 2024 року різко збільшується вартість бензину та дизеля для споживачів – як для промисловості, так і для фізичних осіб на АЗС. Бензин подорожчає мінімум на 1,5 грн/л, а дизельне пальне — на 2,0 грн/л. При тому, що у травні 2022 року бензин коштував 25 грн/літр. Від початку повномасштабки це підвищення стане вже третім.

Хочемо зазначити, що ще у січні 2024 року середня ціна А95 становила 51 грн/літр, нарізі у липні 2024 паливо коштує 57 грн/літр. Тобто ціна в середньому вже зросла на 6 грн.

Новини

17 Липня 2024

Ціни на нафту знижуються на тлі уповільнення попиту в Китаї

Міністр Галущенко та члени НКРЕКП підставляють президента Зеленського із тарифами на електрику – думка

З ремонту вийшов блок АЕС, сподіваємось на зайві години світла в мережі

Вирівнювання тарифів на розподіл буде критичною помилкою для української економіки – екс-міністр

В Україні побудують завод з виробництва патронів та гвинтівок

Україна отримає 200 млн євро від ЄБРР на посилення енергетичної безпеки 

ГЕС Працюють у штатному режимі попри аномальну спеку – Укргідроенерго

Туреччина може збільшити експорт газу до ЄС, якщо блок гарантує попит, – Bloomberg

МВФ покращив прогноз зростання світової економіки на 2025 

Економічний комітет Ради вимагає від НКРЕКП та Міненерго обґрунтувати ініційоване ними об’єднання тарифів для промисловості 

ФДМУ виставив на продаж колишній алюмінієвий комбінат Дерипаски

Прагнення зрівняти тарифи на розподіл є обманом для інвесторів – Кисилевський

Вантажообіг у портах України зріс у півтора раза 

Рада ухвалила закон про контроль за викидами 

16 Липня 2024

Санкції в дії: росія зіткнулася з обвальним падінням експорту металів

Фонд держмайна призначив продаж ОГХК на жовтень 

ВСІ НОВИНИ ⇢