Експорт товарів з України у червні-2024 знизився на 7%

Економіка Новини
Експорт товарів з України у червні-2024 знизився на 7%

Експорт товарів з України у червні 2024 року скоротився на 7% порівняно з показником роком раніше і становив $2,77 млрд, що є найнижчим показником з початку поточного року, повідомляє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

Згідно з моніторингом зовнішньої торгівлі, проведеним ІЕД, вивезення агропродукції скоротилося на 2% — до $1,60 млрд, але експорт складових розвивався по-різному: обсяги експорту кукурудзи зросли на 12% (у фізичному вимірі — на 21%), вивезення пшениці та олії знизилося — на 32% та 5% відповідно.

Експорт продукції металургії в червні впав більш ніж на 9% порівняно з торішнім показником — до $355 млн. В ІЕД вважають, що це, ймовірно, відбивало вищі витрати на електроенергію та зміну структури експорту: знизився експорт чавуну та окремих видів прокату і зріс експорт напівфабрикатів та інших видів продукції.

Крім того, експорт мінеральної продукції, насамперед залізняку, зріс на 33%, але був меншим, ніж у січні-квітні 2024 року.

В ІЕД підкреслили, що завдяки відновленню експорту з одеських портів обсяги вивезення залізняку в тоннах зросли на 87% у червні, хоча й були меншими, ніж у попередні місяці, через дефіцит електроенергії.

Експорт мінеральної продукції зріс лише на 33%.

Щодо імпорту, то у червні він майже не змінився порівняно з травнем, але зріс на 12% — до $5,63 млрд до аналогічного періоду 2023 року.

У секторальному розрізі у червні-2024 зріс імпорт машин та обладнання — майже на 20% порівняно з попереднім роком (особливо імпорт дронів, акумуляторів та генераторів), водночас ввезення автомобілів дещо знизилося у доларовому вираженні через нижчі ціни на імпорт.

Імпорт енергетичних продуктів зріс на 16% до показників попереднього року через зростання імпорту коксу та вугілля, ймовірно, для забезпечення потреб металургії, де збільшилася виплавка сталі.

При цьому знизився імпорт хімічних продуктів та продовольства.

Зазначається, що найбільше вплинуло зростання імпорту інших товарів (передусім закуплених для потреб ЗСУ) — під цією категорією ввезли в Україну товари на $752 млн ($400 млн за попередні місяці року).

Як пояснили в ІЕД, дефіцит електроенергії призвів до зростання її імпорту – з $6 млн у червні 2023 року до $78 млн у червні-2024, а також акумуляторів – з $18 млн роком раніше до $68 млн у червні-2024.

Новини

13 Вересня 2024

Болгарія продовжує переговори щодо продажу ядерних реакторів Україні

У серпні імпорт бітуму в Україну збільшився в півтора раза

Індія продовжила компенсаційні мита на імпорт труб з Китаю та В’єтнаму

На жодній електростанції не збудували другий рівень захисту – Кудрицький

Завод British Steel у Скантропі може зупинитися в разі закриття доменної печі

Voestalpine зупиняє завод у Лінці

Імпорт залізної руди до Туреччини збільшився на 58%

Як ефективно використовувати елеватори для зберігання врожаю

Європейські металурги планують скоротити обсяги виробництва через слабкий попит

В Укрзалізниці сподіваються на підняття тарифів ще до кінця року

З початку року імпорт майже вдвічі перевищив український експорт

Інгулецький ГЗК простоює через високі ціни на електроенергію

Європейська рахункова палата зафіксувала нераціональне використання коштів на зелене відновлення

Порти Великої Одеси можуть перейти на газову генерацію

Україна отримує аварійну допомогу електроенергії з трьох країн

Тайвань скорочує імпорт металобрухту

ВСІ НОВИНИ ⇢