Туреччина залишилася чистим імпортером сталі в першому кварталі 2024 року
Економіка Металургія НовиниТуреччина залишилася чистим імпортером сталі в першому кварталі 2024 року, попри зростання її експорту. Про це повідомляє SteelOrbis із посиланням на дані Worldsteel.
Відповідно, у вказаний період Туреччина займала шосте місце у світі за обсягом експорту з часткою 3,2% у світовому експорті напівфабрикатів і готової продукції. У першому кварталі експорт країни зріс на 38,5% у річному обчисленні (р/р), до 3,75 млн т.
Зазначається, що це збільшення стало результатом основного ефекту землетрусу, який стався в першому кварталі 2023 року. Китай, найбільший експортер на світовому ринку, збільшив свій експорт на 28,2% в річному вимірі, тоді як найбільший приріст спостерігався в Єгипті – на 102,5%.
Що стосується імпорту, то хоча імпорт напівфабрикатів і готової продукції Туреччиною в першому кварталі склав 4,16 млн тонн, що на 5,3% менше, ніж у попередньому році, її частка у світовому імпорті склала 4,9%, а Туреччина стала п’ятим за величиною імпортером у світі.
За вказаний період, з погляду напівфабрикатів і готової продукції, Туреччина стала нетто-імпортером з 3,75 млн т експорту проти 4,16 млн т імпорту, і стала 23-м найбільшим нетто-імпортером у світі з профіцитом імпорту в 416 тис. т.
США, Мексика та Таїланд увійшли до трійки лідерів серед країн-чистих імпортерів у першому кварталі. Розглядаючи сегменти сталевої продукції окремо, у першому кварталі Туреччина стала другим найбільшим експортером у світі в торгівлі довгомірним виробом з 1,9 млн т і була 20-м найбільшим імпортером у світі з 350 тис. т.
Тим часом оскільки Туреччина виробляє 73% своєї сталі в електродугових печах, у першому кварталі вона зберегла свою позицію як найбільший у світі імпортер брухту з 5,3 млн т імпорту, тоді як її експорт брухту склав 53 тис. тонн.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram