Глобальний попит на вугілля у 2025 році залишиться рекордно високим, – МЕА

Екологія Економіка Новини
Глобальний попит на вугілля у 2025 році залишиться рекордно високим, – МЕА

Попри те, що на регіональному рівні попит на вугілля в розвинутих економіках явно має тенденцію до зниження, у деяких країнах з економікою, що розвивається, дуже ймовірно подальше зростання попиту. Тому за прогнозами глобальний попит на це викопне паливо залишиться в цілому незмінним у 2025 році порівняно з 2024 роком на рівні близько 8,7 млрд тонн.

Такі очікування на основі проаналізованих даних вугільної галузі оприлюднило у своєму звіті Міжнародне енергетичне агентство (МЕА). Головним чином завдяки значному зростанню в Китаї на 6%, або 276 млн тонн (Мт), а також в Індії (9,2% або 105 Мт) світовий попит на вугілля зріс на 2,6 % у 2023 році, щоб досягнути нового рекорду в 8,7 млрд тонн. Збільшення в Китаї та Індії з лишком компенсувало значне падіння в Європейському Союзі (-22,5% або -103 Мт) і США (-17,3% або -81 Мт).

Споживання вугілля зросло як у виробництві електроенергії, так і у промисловості, де металургійна галузь є найбільшим споживачем. Виробництво електрики з вугілля зросло на 1,9% у 2023 році до 10 690 тераватгодин (ТВтгод), встановивши новий рекорд.

В результаті вугілля продовжує залишатися найбільшим джерелом глобального виробництва електроенергії. На сектор електроенергетики припадає дві третини світового попиту на вугілля. У більшості країн попит на вугілля в енергетичному секторі коливається сильніше, ніж у промислових секторах, головним чином через те, що існує менше варіантів заміни промислового використання вугілля.

Таким чином, зміни в глобальних тенденціях попиту на вугілля головним чином обумовлені сектором електроенергетики. Спеціалісти констатували, що зростаючий вплив непередбачуваних екстремальних погодних явищ ускладнює прогнозування попиту на електроенергію в короткостроковій перспективі.

Аналітики очікують, що відновлення гідроенергетики в Китаї в поєднанні зі значним розширенням вітрової та сонячної енергетики сповільнить зростання виробництва вугільної електроенергії в усьому світі у 2024 році, хоча й із контрастними тенденціями в різних регіонах. Попит на вугілля зріс як в Індії, так і у В’єтнамі в першій половині 2024 року через високий попит на електроенергію та низький рівень виробництва гідроенергії.

Тим часом економіка Індії швидко зростає, що сприяє збільшенню промислового споживання вугілля. Проте очікується, що зростання попиту на вугілля в Індії сповільниться в другій половині 2024 року, оскільки надзвичайно сильне зростання попиту в першій половині року було зумовлене винятковими погодними умовами.

У Сполучених Штатах, де споживання вугілля скорочується з 2008 року, попит на вугілля залишився майже незмінним у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У Європейському Союзі після зниження попиту на вугілля на 22% у 2023 році аналітики МЕА очікують зниження на 19% у 2024 році, в основному через сектор електроенергетики, де продовжується розширення використання відновлюваних джерел енергії, а попит залишається відносно слабким. Фахівці прогнозують, що глобальний попит на вугілля залишиться в цілому незмінним протягом усього року.

Проте погодні умови, економічна активність, ціни на природний газ та інші фактори можуть призвести до незначних коливань. Особливо це стосується електроенергетики Китаю, сектора, на який припадає третина світового попиту на вугілля.

Новини

10 Вересня 2024

Більшість необхідних енергооб’єктів уже захищена на 85% від ударів із повітря – Шмигаль

Інфляція на споживчому ринку в серпні 2024 року прискорилася  до 0,6% 

Китай у серпні збільшив експорт на 8,7%

Імпорт залізної руди в Китай знизився через падіння попиту на сталь і слабкий попит

Експорт чорного брухту зі США у липні зріс на 3,12%

MEPS прогнозує зростання цін на сталь у США

Витратна політика УЗ неефективна: витрачає більше, ніж заробляє – експерт

Найбільший у світі виробник урану постраждав через санкції проти Росії

Вісімдесят відсотків підприємств не мають заброньованих працівників – експерт

Каметсталь зупинила на масштабний ремонт конвертер №2

Шмигаль не може прогнозувати відключення електроенергії взимку

Держстат помітив зростання середніх зарплат в Україні

Швеція виділила Україні новий пакет військової допомоги на 400 млн євро

Імпорт сталі у США збільшився на 10% у липні

Швейцарська компанія постачатиме екологічно чистий водень у промислові райони Німеччини

На ринку будматеріалів критично не вистачає працівників

ВСІ НОВИНИ ⇢