Суд продовжив розслідування справи про незаконний видобуток корисних копалин Полтавським ГЗК
Металургія НовиниПечерський районний суд Києва продовжив термін досудового розслідування у кримінальному провадженні за ознаками незаконного видобутку корисних копалин низкою посадових осіб на чолі з головою правління Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК), що належить Ferrexpo, до 22 вересня поточного року.
“Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020170000000016 від 20 січня 2020 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 240, ч. 2 ст. 240, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 209, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 209. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 241, ч. 1 ст. 242 КК України та за підозрою особу 4 (голови правління ПГЗК Віктора Лотоуса – ІФ-У) у скоєнні ним кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 240, ч. 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу України, до 12 місяців, тобто до 22 вересня 2024 року”, – ідеться в постанові суду, копію якої має в своєму розпорядженні агентство “Інтерфакс-Україна”.
Постанову ухвалено 12 липня 2024 року, для загального доступу оприлюднено 5 серпня. Суд ухвалив рішення про продовження строку розслідування під час розгляду у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України.
Водночас слідчий у своєму клопотанні пояснював, що для завершення досудового розслідування необхідно провести низку слідчих (розшукових) і процесуальних дій у різних регіонах України, зокрема – вилучити документи на ПАТ “ПГЗК”, які мають значення для кримінального провадження; вилучити відомості з Державної податкової служби України щодо сплати ПАТ “ПГЗК” екоподатку на розміщення відходів та інших документів; допитати як свідків низку працівників і посадовців, отримати висновок експертів, повідомити про підозру іншим особам, які причетні до вчинення злочину, та інші документи, які мають значення для кримінального провадження.
“Під час проведення цих слідчих (розшукових) та процесуальних дій буде отримано додаткові докази злочинної діяльності працівників ПрАТ “Полтавський ГЗК”, що дасть змогу встановити всі обставини, які пом’якшують або обтяжують покарання підозрюваних у кримінальному провадженні, на підставі чого, під час розгляду буде можливо всебічно, повно та неупереджено дослідити всі обставини кримінального провадження і ухвалити обґрунтоване, неупереджене, законне остаточне рішення”, – йдеться у судових матерiалах.
У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання в повному обсязі, просив задовольнити клопотання з викладених у ньому підстав. Своєю чергою підозрюваний та його захисники в судовому засіданні заперечували задоволення клопотання, вважаючи підозру необґрунтованою.
Як повідомлялося, ДБР вважає, що Лотоус разом з іншими трьома представниками менеджменту комбінату незаконно збували нефракційний відсів у 2019-2021 роках. Крім того, БЕБ звинувачують Лотоуса з головним бухгалтером у тому, що у 2018-2021рр вони ініціювали ухилення підприємством від сплати рентних платежів на суму близько 1,2 млрд грн.
Нарешті у справі Нацполіції слідчі інкримінують Лотоусу незаконний видобуток скельного розриву, нефракційного відсіву та порожніх порід, що у 2015-2021рр завдало збитків на суму 157 млрд грн.
Ferrexpo – залізорудна компанія з активами в Україні. Ferrеxpo належить 100% акцій ПрАТ “Полтавський ГЗК”, 100-відсоткова частка ТОВ “Єристівський ГЗК” і 99,9-відсоткова – ТОВ “Біланівський ГЗК”.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити TelegramТеги
Полтавський ГЗКНовини
Більшість необхідних енергооб’єктів уже захищена на 85% від ударів із повітря – Шмигаль
Інфляція на споживчому ринку в серпні 2024 року прискорилася до 0,6%
Китай у серпні збільшив експорт на 8,7%
Імпорт залізної руди в Китай знизився через падіння попиту на сталь і слабкий попит
Експорт чорного брухту зі США у липні зріс на 3,12%
MEPS прогнозує зростання цін на сталь у США
Витратна політика УЗ неефективна: витрачає більше, ніж заробляє – експерт
Найбільший у світі виробник урану постраждав через санкції проти Росії
Вісімдесят відсотків підприємств не мають заброньованих працівників – експерт
Каметсталь зупинила на масштабний ремонт конвертер №2
Шмигаль не може прогнозувати відключення електроенергії взимку
Держстат помітив зростання середніх зарплат в Україні
Швеція виділила Україні новий пакет військової допомоги на 400 млн євро
Імпорт сталі у США збільшився на 10% у липні
Швейцарська компанія постачатиме екологічно чистий водень у промислові райони Німеччини
На ринку будматеріалів критично не вистачає працівників
ВСІ НОВИНИ ⇢