Експорт сталі з Китаю стикається зі зростанням антидемпінгових заходів

Економіка Металургія Новини
Експорт сталі з Китаю стикається зі зростанням антидемпінгових заходів

Потік китайського експорту сталі може ослабнути в найближчі місяці, оскільки реакція торгових партнерів, які прагнуть захистити свою внутрішню промисловість, набирає обертів. Про це повідомляє Bloomberg.

Як зазначається, В’єтнам став останнім імпортером, який ініціював антидемпінгове розслідування щодо китайської сталі, оскільки стрімке зростання закордонних продажів посилює економічні суперечності в усьому світі. Ця країна Південно-Східної Азії є найбільшим іноземним покупцем сплаву з Китаю і приєднується до таких країн, як США, Саудівська Аравія і Чилі, які вже запровадили або готують торговельні заходи для подолання цього сплеску.

“Якщо результати антидемпінгового розслідування у В’єтнамі будуть негативними для Китаю, майбутній експорт може зазнати значного тиску”, – підкреслила аналітик China Industrial Futures Ltd Вей Ін.

За її словами, китайський експорт сталі до В’єтнаму майже подвоївся за перші шість місяців цього року і склав 12% від загального обсягу.

У першому півріччі Китай відвантажив понад 53 млн тонн сталі, що є найвищими темпами з 2016 року, хоча з березня експорт дещо знизився.

Попри те, що подальша поміркованість очікується, закордонні продажі, ймовірно, залишаться високими за історичними стандартами. Зовнішні ринки мають вирішальне значення для заміщення споживання всередині країни, яке продовжує знижуватися через затяжну кризу на ринку нерухомості та низькі державні витрати на інфраструктуру.

Останній індекс менеджерів із закупівель у металургійній галузі вказав на погіршення умов у вітчизняній промисловості. Хоча показник нових експортних замовлень дещо зріс минулого місяця, компонент індексу залишається у стані скорочення.

При цьому згідно з даними державної дослідницької компанії Beijing Antaike Information Development Co, на китайському ринку сталі зберігається значний надлишок пропозиції. Спотові ціни на арматуру, основу будівництва, минулого тижня досягли найнижчого рівня за останні сім років.

Тим часом експортні ціни на гарячекатаний рулон, який використовується для виробництва побутової техніки та кузовів автомобілів, близькі до найнижчих з 2020 року.

Головна металургійна асоціація країни закликала до самодисципліни в питаннях експорту, оскільки залежність від продажів сировинних товарів не допомагає галузі розвивати продукцію з більшою доданою вартістю.

На думку аналітиків, металургійні комбінати також привернули увагу регуляторів через звинувачення в тому, що вони ухиляються від сплати податків, щоб зробити свій експорт ще дешевшим.

“Проте вплив урядового податкового контролю, ймовірно, буде обмеженим”, – вважає Хе Цзяньхуей, аналітик SDIC Essence Futures Co.

Хоча цього року обсяги виробництва в Китаї дещо скоротилися, виробники сталі не бажають поступатися своєю часткою ринку, здійснюючи стрибкоподібні скорочення, необхідні для збалансування попиту і пропозиції.

“Сталеливарні заводи повинні виживати, тому що обсяги виробництва залишаються високими, і поки продукт досить дешевий, для нього завжди знайдеться ринок збуту”, – наголосив Хе Цзяньхуей.

Новини

10 Вересня 2024

Більшість необхідних енергооб’єктів уже захищена на 85% від ударів із повітря – Шмигаль

Інфляція на споживчому ринку в серпні 2024 року прискорилася  до 0,6% 

Китай у серпні збільшив експорт на 8,7%

Імпорт залізної руди в Китай знизився через падіння попиту на сталь і слабкий попит

Експорт чорного брухту зі США у липні зріс на 3,12%

MEPS прогнозує зростання цін на сталь у США

Витратна політика УЗ неефективна: витрачає більше, ніж заробляє – експерт

Найбільший у світі виробник урану постраждав через санкції проти Росії

Вісімдесят відсотків підприємств не мають заброньованих працівників – експерт

Каметсталь зупинила на масштабний ремонт конвертер №2

Шмигаль не може прогнозувати відключення електроенергії взимку

Держстат помітив зростання середніх зарплат в Україні

Швеція виділила Україні новий пакет військової допомоги на 400 млн євро

Імпорт сталі у США збільшився на 10% у липні

Швейцарська компанія постачатиме екологічно чистий водень у промислові райони Німеччини

На ринку будматеріалів критично не вистачає працівників

ВСІ НОВИНИ ⇢