Глобальна торгівля брухтом чорних металів скоротилась на 6%

Економіка Новини
Глобальна торгівля брухтом чорних металів скоротилась на 6%

Глобальна торгівля брухтом чорних металів за підсумками січня-червня 2024 року скоротилась на 6% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року – до 25,9 млн т. Великі обсяги експорту дешевої сталі з Китаю вплинули на виробництво у багатьох регіонах, що мало прямий тиск на попит на брухт. Про це повідомляє BigMint.

«Попри те, що світове виробництво сталі за I півріччя залишилось на рівні січня-червня 2023-го (954 млн т), економічні фактори, зокрема інфляція та її вплив на попит у промисловості та будівництві, негативно позначились на результатах металургійної галузі у ключових регіонах. Зокрема, значне зростання експорту китайської сталі за демпінговими цінами зашкодили виробництву сталі в багатьох країнах, що мало прямий плив на споживання брухту», – йдеться у повідомленні.

Додатковим фактором тиску на глобальну торгівлю брухтом є збільшення витрат на доставку. Фрахтові ставки зросли до безпрецедентного рівня на фоні дефіциту суден і контейнерів у Південно-Східній Азії.

Туреччина продовжує утримувати передові позиції серед світових імпортерів брухту. Обсяги імпорту сировини за січень-червень 2024 року становлять 10 млн т, що на 4% більше р./р. Основні постачальники – США (2,12 млн т) й Нідерланди (1,31 млн т). Виробництво сталі в країні за період зросло на 17% р./р. передусім, на фоні збільшення потужностей.

Індія залишалася другим найбільшим імпортером, але її обсяги імпорту впали більш ніж на 26% порівняно з аналогічним періодом минулого року, до 3,9 млн т. Криза в Червоному морі суттєво вплинула на логістику та витрати на транспортування. Водночас індійські покупці виявляли настороженість протягом тривалого періоду виборів.

США, третій за величиною імпортер та найбільший експортер, також скоротили показник – на 14% р./р., до 2,2 млн т.

Окрім цього, основні імпортери у Східній та Південно-Східній Азії – Південна Корея (-50% р./р.), Тайвань (-9% р./р.), Таїланд (-18% р./р.) та Індонезія (-19% р./р.) – знизили обсяги імпорту брухту, що також вплинуло на глобальний показник.

Протекціоністська політика впливає на світову торгівлю брухтом. Глобальний експорт брухтом неминуче знижуватиметься найближчим часом, й такі перспективи є довгостроковою тенденцією. У короткостроковій перспективі на обсяги експорту негативно впливатиме надлишок китайського експорту.

Новини

9 Вересня 2024

Китай вимагає консультацій з Канадою в СОТ щодо тарифів

Російські металурги виступають за антидемпінгове розслідування щодо імпорту з Китаю та України 

Укрзалізниця збиткова через зростання операційних витрат на 80% – експерт

Cleveland-Cliffs зацікавлений у придбанні металургійної компанії U.S. Steel

Centravis поставить нержавіючі труби німецькій Voss Fluid

Сухий порт у Вінниці прийняв перші вантажі

Китай додасть сталь, алюміній та цемент на вуглецевий ринок у 2024 році

В Україні зростає попит на вживані імпортовані легковики – Укравтопром

Україна в серпні експортувала товарів на $3,2 млрд – Мінекономіки 

З України виїхало майже 7 млн українців

Перемовини щодо продовження транзиту російського газу через Україну тривають

Ринок нержавіючої сталі в Індії зростатиме на 8-9% на рік

МВФ схилятиме Україну до девальвації гривні та підвищення податків – Bloomberg

Морські порти України цьогоріч переробили майже 67 млн тонн вантажів

МАГАТЕ, Франція й Енергоатом уклали угоду щодо підтримки українських АЕС

В Україні прискорилася промислова інфляція

ВСІ НОВИНИ ⇢