Уряд хоче прив’язати пріоритетність бронювання до розміру зарплат – Свириденко

Економіка Новини
Уряд хоче прив’язати пріоритетність бронювання до розміру зарплат – Свириденко

Кабінет Міністрів розглядає можливість внесення змін до процедури бронювання працівників від мобілізації. Одна із ініціатив – запровадження пріоритетного критерію по заробітній платі, розповіла віцепремʼєрка – міністерка економіки Юлія Свириденко в інтервʼю українській редакції Forbes.

Вона пояснила, що деякі компанії щоб отримати статус критично важливих вказували середню зарплату по регіону, що є визначеним урядом критерієм, а потім перейшли на мінімальну офіційну зарплату. На думку Свириденко, це – “маніпуляції”.

“Це сигнал, що варто запровадити пріоритизацію критеріїв і сфокусувати військово-цивільні адміністрації і міністерства, щоб вони приділяли більшу увагу оплаті праці. І щоб ті, хто отримує бронювання, платили всю зарплату офіційно”, – наголосила міністерка.

Свириденко додала, що також пропонуватиме, щоб військово-цивільні адміністрації узгоджували свої критерії визнання компаній критичними з Мінекономіки та Міноборони.

Вона пояснила, що деякі військово-цивільні адміністрації мають настільки велике різноманіття критеріїв, що при бажанні можна визначити критично важливими підприємства, які такими не є.

Водночас Свириденко наголосила, що ВЦА потрібні у цьому процесі, бо вони бачать, які підприємства фактично, а не на папері, працюють на місцях, яку зарплату вони платять, який внесок компанії у регіональну економіку.

“З Києва побачити це складніше”, – додала очільниця Мінекономіки.

Як повідомлялося, 26 жовтня Кабмін протокольним рішенням погодив часткове відновлення бронювання військовозобов’язаних. Це рішення стосується лише тих працівників, які отримали статус заброньованих до 31 травня 2024 року, вони зможуть подовжити термін бронювання на аналогічний термін.

Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів до 15 листопада призупинив процедуру визнання підприємств критично важливими, що дозволяє їм бронювати працівників від мобілізації, а також доручив переглянути раніше ухвалені рішення про бронювання.

Крім того, можливість бронювання військовозобов’язаних працівників від мобілізації на порталі “Дія” призупинили і для тих підприємств, які вже отримали статус критично важливих.

За даними ЗМІ, таке рішення ухвалили після того, як президент Володимир Зеленський висловив невдоволення тим, що визнані критично важливими підприємства вже забронювали від мобілізації 1,5 мільйона осіб. Однак, за даними Міноборони, йдеться лише про 1,1 млн заброньованих.

Це рішення викликало хвилю критики серед бізнес-спільноти, адже воно не дозволяє підприємствам планувати свою роботу, ставить під заргрозу їх функціонування, а відповідно – надходження податків та економічну безпеку України.

Новини

4 Грудня 2024

Українські порти обробили майже 90 млн тонн вантажів

Тарифи УЗ непрозорі й не базуються на реальних економічних показниках – нардеп

Металурги покращили показники виробництва 

Держава має запобігти борговому паралічу на енергоринку – експерт

3 Грудня 2024

Мінекономіки відновило надання статусу критичності підприємствам для бронювання 

Запоріжкокс наростив випуск продукції на 2%

Україна у листопаді скоротила імпорт е/е на 9,4% 

SMS Group побудує одну з найбільших електродугових печей для SSAB

Підвищення вантажних тарифів може вдарити по добувній галузі і призвести до здорожчання продукції – експерт

ФРУ виступила проти необґрунтованого зростання тарифів на передачу електроенергії

Експерт розповів, як зміняться тарифи на газ із початку наступного року

Швеція продовжить підтримку України у відновленні інфраструктури та будівництві

Сьогодні світло відключатимуть з 07:00 до 21:00, для бізнесу обмежень буде більше 

2 Грудня 2024

В Україні можуть послабити вимоги щодо екологічних норм для деяких видів транспорту 

Інфляція в єврозоні у листопаді прискорилась до 2,3% 

Ставки фрахту з українських портів залишаються стабільними

ВСІ НОВИНИ ⇢