Безпека людей та збереження виробничих потужностей є пріоритетами Метінвесту
Економіка НовиниЗ початком широкомасштабного вторгнення Росії в Україну керівництво Групи Метінвест визначило для три пріоритети в управлінні бізнесом, яких дотримується і досі. Мова про увагу до людей та їх безпеку, збереження виробничих потужностей та забезпечення виживання компанії, розповів операційний директор Метінвесту Олександр Мироненко під час Саміту CEO від Forbes Україна.
Він зауважив, що промисловість є досить консервативною сферою підприємництва із визначеними наперед інвестиційними циклами та виробничими планами. Та у 2022 році компанія була змушена змінити цю модель управління на більш гнучку, сфокусувавшись на збереженні колективу та бізнесу.
«Базуючись на цих принципах ми визначали, як і де ми працюємо. Найважча ситуація була в Маріуполі. Наші керівники продовжили працювати в оточеному місті, займаючись евакуацією людей. Ми зустрічали їх та розміщували в Запоріжжі, Кам’янському та інших містах, допомагали з адаптацією, роботою. Це був найбільш складний досвід. У Кривому Розі, який має протяжність близько 100 км, ми законсервували ті підприємства, які були ближче до фронту і забезпечили роботу тих, які могли працювати з огляду на безпеку. Аналогічним чином діяли в Запоріжжі. В Авдіївці намагались працювати стільки, скільки можемо, і зупинили виробництво влітку 2022 року», – пояснив Мироненко.
Зараз на підприємствах Метінвесту, багато з яких знаходяться в регіонах, наближених до зони бойових дій, є чітко визначений протокол роботи під час тривог та обстрілів, обумовлений специфікою виробничих процесів. Якщо вони є безперервними, наприклад, як у доменному цеху, біля конвертера чи на аглофабриці, то присутність персоналу та нагляд за виробництвом є обов’язковим. У такому випадку компанія проводить комунікацію з персоналом, забезпечує робітникам укриття біля виробничих потужностей та надає індивідуальні засоби захисту – бронежилети і каски. «Коли лунає сигнал повітряної тривоги, вони це все вдягають і продовжують працювати», – пояснив Мироненко. Якщо ж присутність персоналу не обов’язкова, то працівники спускаються у сховище і чекають там на закінчення тривоги.
Важливим аспектом роботи Мироненко також назвав активну залученість керівництва в усі процеси, які відбуваються на підприємствах групи. «Зараз у Покровськ (де розташований вугільний бізнес групи – ред.) я їжджу кожні 2 тижні. Якщо є потреба, то частіше. Люди повинні бачити, що всі на місці і всі працюють. Є директор шахти, є керівництво холдингу, яке піклується про персонал і розуміє ситуацію на місці. Загалом кабінетне лідерство у металургії не працювало ніколи. Не можна керувати заводом з офісу – треба розуміти, що відбувається в цеху і разом із директорами вирішувати проблеми. Коли люди не відчувають залученість керівництва, вони не розуміють, для чого вони працюють», – сказав топ-менеджер Метінвесту.
Зараз на підприємствах групи у Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському, Покровську працює 45 тисяч людей. Метінвест активно долучився до допомоги силам оброни України, надсилаючи війську засоби захисту та дрони. На деяких майданчиках групи також налагодили виробництво оборонної продукції, такої як металеві укриття та трали для розмінування територій.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram