Уряд розглядає всі можливі варіанти зниження впливу СВАМ на виробників України

Економіка Новини
Уряд розглядає всі можливі варіанти зниження впливу СВАМ на виробників України

Уряд України для мінімізації впливу CBAM (Carbon Border Adjustment Mechanism) на українських виробників розглядає всі можливі варіанти взаємодії з Євросоюзом, зокрема питання тимчасового виключення українського експорту з цього механізму через інструмент форс-мажору.

Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.

Гринчук зазначила, що, наприклад, електроенергетику взагалі може бути виключено з-під CBAM у разі відновлення експорту електроенергії, тому що вже відбулася інтеграція в ENTSO-E.

Водночас міністерка, відповідаючи на запитання, на що зараз мають орієнтуватися українські експортери, звернула увагу, що в самому ЄС тривають дискусії щодо дії CBAM

«Але і в ЄС тривають дискусії щодо покриття секторів, де буде запроваджено CBAM і кого він зачепить найбільше. Навіть тут можна очікувати змін з огляду на новий склад Єврокомісії. Утім, мета довгострокова є, до неї рухаємося і ми, і країни ЄС, і вся міжнародна спільнота», – наголосила Гринчук.

Загалом, за її словами, для мінімізації впливу CBAM потрібно працювати над національними механізмами – це і система моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів (МЗР), і система торгівлі квотами на ці викиди (СТВ).

«Найближчими роками ми запровадимо СТВ. Маємо створити робочий механізм, який допомагатиме ринковому регулюванню викидів парникових газів. Ми вже заклали основу СТВ – створили систему моніторингу, звітності та верифікації викидів. Попри те, що надання бізнесом інформації в систему було добровільним, дуже відповідально підійшли до звіту», – пояснила міністр.

Як повідомляв UAprom, фінансова директорка Групи Метінвест Юлія Данкова зазначила, що стимулювання екологічної поведінки за рахунок кліматичних податків має відбуватися паралельно із наданням бізнесу грантів та інших можливостей для модернізації виробництва. Оскільки Україна через війну не має доступу до міжнародного фінансування, то запровадження кліматичних податків та зборів, таких як CBAM, стосовно нашої країни треба відтермінувати.

Новини

13 Грудня 2024

Вчені знайшли несподіване джерело дефіцитних металів, необхідних для зеленого переходу

Через Український морський коридор у 2024 році експортовано 73,4 млн тонн вантажів

Метінвест закрив шахту під Покровськом

12 Грудня 2024

В Україні різко впали темпи встановлення вітрових електростанцій – експерт

Каметсталь продовжує розширювати асортимент продукції

Україна в січні-листопаді наростила імпорт коксу вдвічі

Інтерпайп розробив два маршрути доставки своєї продукції залізничним транспортом до Європи

Два феросплавні заводи Коломойського викрили у несплаті майже ₴1,2 млрд податків

JSW Steel наростила виробництво сталі на 5%

Без індексації тарифів на перевезення вантажів УЗ може бути збитковою у 2025 році

Наступного року обсяг вантажних перевезень залізницею може скоротитися до 165 млн тонн

Українські морські порти обробили вантажів на 70% більше, ніж торік

Китай почав скорочувати закупівлі російського вугілля

ЄС оцінив, як на них вплине припинення транзиту російського газу через Україну

В Україні може зупинитися єдиний завод, що виготовляє компоненти для броні

ВВП України з початку року зріс на 4%

ВСІ НОВИНИ ⇢