Кабмін урізав фінансування програми інвестнянь на 1,2 млрд

Економіка Новини
Кабмін урізав фінансування програми інвестнянь на 1,2 млрд

Кабінет Міністрів зменшив передбачені у держбюджеті на 2024 рік видатки за програмою “Забезпечення державної підтримки реалізації інвестиційних проектів із значними інвестиціями” (так звана, програма “інвестнянь”) на 1,24 мільярда гривень.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні у п’ятницю, 8 листопада, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

Ці кошти Кабмін спрямував на додаткове фінансування двох інших програм:

237,16 млн грн – на “Державне стимулювання створення індустріальних парків”;
1 млрд грн – на програму “Підтримка внутрішнього попиту на вітчизняні товари та послуги” (для реалізації експериментального проєкту часткової компенсації вартості техніки і обладнання вітчизняного виробництва).

Як повідомлялося, 4 жовтня Кабінет Міністрів схвалив підписання перших спеціальних інвестиційних договорів для отримання державної підтримки проєктами зі значними інвестиціями в рамках так званого “закону про інвестнянь”.

Перший договір буде укладено між Кабміном і ТОВ “Астарта-Київ” та ТОВ “Астарта Агро Протеїн”, які планують збудувати завод із переробки соєвого шроту. Другий договір укладуть з ТОВ “Буковель” та ТОВ “Аквапарк” родини нардепа Ігоря Палиці, які будують найбільший у Східній Європі аквапарк на гірськолижному курорті Буковель.

Міністерство економіки планує до кінця цього року підписати ще один інвестиційний договір в рамках так званого “закону про інвестнянь”. Наразі свої заявки на отримання пільг від держави подали будівельна група “Ковальська”, проєкт гірськолижного курорту у Славському від власника мережі АЗС ОККО Віталія Антонова, а також компанія доньок міністра екології часів Януковича Миколи Злочевського,яка планує будувати зерновий термінал у порту “Південний”.

Нагадаємо, цього року у держбюджеті передбачено 3 мільярди гривень на державну підтримку проєктів зі значними інвестиціями в рамках так званого “закону про інвестнянь”. На наступний рік у Мінекономіки розраховують на аналогічну суму, розповіла перша віцепремʼєрка – міністерка економіки Юлія Свириденко.

У вересні 2023 року президент Володимир Зеленський підписав зміни до закону підписав зміни до закон “Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями в Україні”, відомого як “закон про інвестнянь”.

Вони передбачають зменшення вимоги щодо розміру значних інвестицій до 12 млн євро та кількості створених нових робочих місць – з 80 до 50 впродовж строку реалізації інвестиційного проєкту, що мало б розширити коло потенційних інвесторів.

Крім того, запроваджено нову форму державної підтримки для інвесторів, а саме часткової компенсації вартості будівництва об’єктів суміжної інфраструктури.

Очікується, що такі зміни дозволять брати участь у програмі “інвестнянь” не лише великим, а й середнім інвесторам.

Станом на лютий 2023 року з початку дії закону “про інвестнянь” надійшло лише п’ять заявок на реалізацію великих інвестиційних проектів із запланованим фінансуванням 11 млрд грн, проте обсяг залучених інвестицій був нульовим.

Новини

13 Грудня 2024

Вчені знайшли несподіване джерело дефіцитних металів, необхідних для зеленого переходу

Через Український морський коридор у 2024 році експортовано 73,4 млн тонн вантажів

Метінвест закрив шахту під Покровськом

12 Грудня 2024

В Україні різко впали темпи встановлення вітрових електростанцій – експерт

Каметсталь продовжує розширювати асортимент продукції

Україна в січні-листопаді наростила імпорт коксу вдвічі

Інтерпайп розробив два маршрути доставки своєї продукції залізничним транспортом до Європи

Два феросплавні заводи Коломойського викрили у несплаті майже ₴1,2 млрд податків

JSW Steel наростила виробництво сталі на 5%

Без індексації тарифів на перевезення вантажів УЗ може бути збитковою у 2025 році

Наступного року обсяг вантажних перевезень залізницею може скоротитися до 165 млн тонн

Українські морські порти обробили вантажів на 70% більше, ніж торік

Китай почав скорочувати закупівлі російського вугілля

ЄС оцінив, як на них вплине припинення транзиту російського газу через Україну

В Україні може зупинитися єдиний завод, що виготовляє компоненти для броні

ВВП України з початку року зріс на 4%

ВСІ НОВИНИ ⇢