Кабмін дозволив бізнесу тимчасово бронювати працівників від мобілізації до кінця зими 

Економіка Новини
Кабмін дозволив бізнесу тимчасово бронювати працівників від мобілізації до кінця зими 

Кабінет Міністрів дозволив підприємствам, які вже мають статус критично важливих, але ще не оновили його за новими правилами, бронювати співробітників від мобілізації після 1 грудня, але така відстрочка діятиме лише до 28 лютого. Забронювати працівника на довший строк можна буде лише після отримання статусу критично важливого підприємства за новими правилами.

Відповідні зміни до Постанов №76 та №1332 Кабмін ухвалив на засіданні у п’ятницю, 29 листопада, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

У міністерстві нагадали, що з 1 грудня процедура бронювання знову стане доступною через портал “Дія”. Для того, щоб бронювати своїх працівників, підприємство повинно до кінця лютого отримати або оновити свою критичну важливість за новими критеріями.

“Водночас уряд передбачив для підприємств з діючою критичністю можливість бронювати до 28 лютого 2025 року нових працівників, або у разі завершення бронювання діючих працівників. Тобто, до кінця відведеного строку на оновлення критичності. За цей час підприємства зможуть пройти процедуру і після отримання нової критичності — бронювати працівників на строк до 12 місяців”, – пояснили у Мінекономіки.

Крім того, Кабмін спростив механізм перевірки зарплат у працівників критичних підприємств, яких бронюють.

Якщо підприємство з 1 грудня хоче забронювати нового чи вже працюючого фахівця — керівник під час подання списку на бронювання на порталі “Дія” має декларативно підтвердити, що нарахована зарплата працівника (до сплати усіх податків) буде не менше 20 тис. грн.

“Таким чином, якщо підприємство хоче забронювати нового працівника чи продовжити діюче бронювання працівника йому буде достатньо встановити рівень зарплати вищу за 20 тис. грн з дати бронювання без обов’язку мати вищу зарплату у попередній період. Це дозволить бізнесу бронювати новоприйнятих працівників відразу, якщо він відповідає вимогам щодо рівня зарплати”, – додали у Мінекономіки.

Водночас ті підприємства, які декларативно подадуть недостовірний рівень зарплати працівників, позбавлять статусу критично важливих, попередили у міністерстві.

Як повідомлялося, Кабмін дозволив з 1 грудня 2024 року відновити бронювання працівників від мобілізації через портал “Дія”. При цьому критично важливі підприємства до кінця лтого повинні оновити свою критичність, відповідно до нових критеріїв. Для цього підприємство має відповідати трьом критеріям з восьми.

Два критерії обов’язкові:

-середня зарплата на підприємстві повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат (приблизно 20 тис. грн). Зарплата працівника, якого бронює підприємство, також має бути не менше 2,5 -мінімальних зарплат (20 тис. грн);
-компанія не повинна мати заборгованості зі сплати податків.

Третій критерій підприємство обирає самостійно із тих, які зазначені у постанові №76 або в регіональних чи галузевих критеріях.

Новини

23 Січня 2025

Трамп оголосив про інвестиції $500 млрд в інфраструктуру ШІ в США

АрселорМіттал Кривий Ріг не зміг вийти на беззбитковість у 2024 – гендиректор

В Україні зріс попит на вживані авто з США майже на 50%

Суд США вирішить питання про продаж з молотка яхти російського олігарха за 300 млн доларів

Україна шукає до $20 млрд для збільшення виробництва зброї

Японський бізнес допомагатиме відновлювати Україну через нову платформу

РФ довелося перенаправити танкери в тихоокеанський порт заради Китаю

ДТЕК інвестує ще €450 млн в будівництво Тилігульської вітроелектростанції

21 Січня 2025

Уряд спростив процедуру будівництва об’єктів розподіленої генерації

Викиди в металургії Китаю у 2024 році зросли на 4,1%

В США створять нову службу з торговельних мит 

ЄК розробляє план повного припинення імпорту російського газу

Металурги України в 2024 році експортували 614 тис. т довгого прокату

Китай зменшив закупівлі російського вугілля у 2024 році на тлі санкцій

Укрзалізниця замовила у державної Укрнафти дизпалива на 1 млрд 

20 Січня 2025

Контейнерні перевезення Чорним морем зростають 

ВСІ НОВИНИ ⇢