Металурги покращили показники виробництва 

Економіка Металургія Новини

Завдяки роботі морського коридору металургійна галузь за підсумками року покращить показники виробництва порівняно з 2023 роком. Але це зростання буде незначним. Про це під час брифінгу у Медіацентрі-Україна повідомив президент Асоціації металургів і гірників України Олександр Каленков, передає Укрінформ.

«Останній рік ми показуємо деяке зростання по наших підприємствах. У підсумку, я думаю, ми вийдемо на показник у 7,2-7,3 млн т сталі у 2024 році. Нагадую, що минулого року в Україні було вироблено 6,2 млн т сталі. Тож зростання до 7,3 млн – це небагато», – сказав Каленков.

Він зауважив, що покращення показників виробництва насамперед пов’язано із роботою морського коридору, який дозволив наприкінці минулого року повернутися до експорту металургійної продукції, зупиненого від початку повномасштабного вторгнення.

«У нас експортно-орієнтована галузь, ми експортуємо понад 80% своєї металургійної продукції та більше 50% залізорудної сировини. І переважна більшість експорту – близько 80% – завжди йшло морем. Тому завдяки роботі морського коридору ми змогли трохи поліпшити ситуацію з виробництвом. Але з показниками довоєнного періоду воно не співставне», – додав голова асоціації.

Так, наприклад, у 2008 році вітчизняні металургійні підприємства виробили рекордні майже 42 млн т сталі. У 2013 році, перед початком війни, цей показник склав 32 млн т. У середньому щорічне виробництво сталі у період до повномасштабного вторгнення становило 1-22 млн т.

«На початку 2022 року галузь зазнала нищівного удару, і за підсумками того року ми отримали 6 млн т, хоча перші місяці ще працювали підприємства у Маріуполі», – зауважив Каленков.

Увесь минулий рік металургійні заводи на підконтрольній території працювали менш як на 50% своєї довоєнної потужності.

«Останні три роки ми живемо у режимі виживання. Для нас важливо підтримувати обсяги виробництва, щоб зберегти трудові колективи і працюючі підприємства. Ми давно не сподіваємось на жодні прибутки, всі наші підприємства працюють із величезними збитками», – сказав експерт.

Як повідомлялося, металургійні підприємства України у жовтні порівняно з вереснем 2024 року скоротили виробництво сталі на 1% та металопрокату на 12,2%.

Новини

23 Січня 2025

Південна Корея рекомендує ввести тимчасові антидемпінгові мита на нержавіючу сталь з КНР

Трамп оголосив про інвестиції $500 млрд в інфраструктуру ШІ в США

АрселорМіттал Кривий Ріг не зміг вийти на беззбитковість у 2024 – гендиректор

В Україні зріс попит на вживані авто з США майже на 50%

Суд США вирішить питання про продаж з молотка яхти російського олігарха за 300 млн доларів

Україна шукає до $20 млрд для збільшення виробництва зброї

Японський бізнес допомагатиме відновлювати Україну через нову платформу

РФ довелося перенаправити танкери в тихоокеанський порт заради Китаю

ДТЕК інвестує ще €450 млн в будівництво Тилігульської вітроелектростанції

21 Січня 2025

Уряд спростив процедуру будівництва об’єктів розподіленої генерації

Викиди в металургії Китаю у 2024 році зросли на 4,1%

В США створять нову службу з торговельних мит 

ЄК розробляє план повного припинення імпорту російського газу

Металурги України в 2024 році експортували 614 тис. т довгого прокату

Китай зменшив закупівлі російського вугілля у 2024 році на тлі санкцій

Укрзалізниця замовила у державної Укрнафти дизпалива на 1 млрд 

ВСІ НОВИНИ ⇢