Туреччина має вжити заходів для захисту сталеливарної промисловості за прикладом США та ЄС – TCUD
Економіка Новини
Туреччина має вжити заходів, подібних до ініціатив у сфері торговельної політики, реалізованих США та ЄС, щоб захистити свою вітчизняну сталеливарну промисловість. Про це йдеться в заяві Турецької асоціації виробників сталі, передає SBB DailyBriefing.
«Крім Малайзії, яка має угоду про вільну торгівлю з нашою країною, високі темпи зростання імпорту з таких азіатських країн, як Китай, Індонезія і В’єтнам, негативно вплинули на зовнішню торгівлю сталлю Туреччини у 2024 році», – сказав генеральний секретар TCUD Вейсел Яян.
За словами Яяна, китайська продукція, що постачається по всьому світу за цінами, близькими до собівартості, за останні два роки перевернула ринки з ніг на голову.
Туреччина, яка ввела антидемпінгові мита на імпорт гарячекатаного рулону з Китаю, Індії, Японії та Росії в розмірі від 6,10% до 43,31% в жовтні, також почала антидемпінгове розслідування щодо імпорту холоднокатаного, оцинкованого і пофарбованого рулону з Китаю і Південної Кореї в грудні.
Згідно з останніми даними TCUD, імпорт сталі в Туреччину збільшився на 1,7% в річному обчисленні до 17,4 млн тонн у 2024 році, а експорт зріс на 27,6% до 13,4 млн тонн.
Яян висловив стурбованість тим, що інтенсивні ініціативи Європейської асоціації виробників сталі (Eurofer), спрямовані на запобігання експорту брухту та штучного зниження цін на нього до 2026 року, коли очікується запуск Механізму коригування вуглецевих квот, можуть призвести до скорочення обсягів збору брухту, поставити під загрозу пропозицію та підірвати стійкість сектору і його зусилля щодо «зеленої» трансформації.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram