Євросоюз перегляне програми зовнішньої допомоги слідом за США 

Економіка Новини
Євросоюз перегляне програми зовнішньої допомоги слідом за США 

Європейський Союз планує переглянути напрямки своєї багатомільярдної зовнішньої допомоги іншим країнам, щоб узгодити розподіл фінансування із зовнішньополітичними інтересами в умовах складного міжнародного середовища.

Єврокомісія вже підготувала проєкт відповідного документа, який має зробити зовнішню допомогу ЄС більш “цільовою для наших партнерів”, передає Bloomberg.

Цей крок відбувається у той момент, коли Європейська комісія бореться зі зростаючим списком пріоритетів, включаючи оборону, на тлі війни в Україні і ворожої позиції президента США Дональда Трампа в перші тижні його перебування на посаді, зауважує агентство.

Зокрема, ЄС планує переглянути свою зовнішню допомогу для забезпечення власних стратегічних інтересів, включаючи зміцнення альянсів із союзниками, забезпечення доступу до сировини та стримування потоку мігрантів.

У проєкті документа викладено деякі ідеї щодо пріоритетів блоку, включаючи ключові реформи та інвестиції для кожної країни-члена, фонд конкурентоспроможності для підтримки стратегічних технологій і гарантії захисту верховенства права.

У проєкті документа зазначається, що загальний бюджет ЄС, який традиційно становить близько 1% ВВП блоку, перевантажений, враховуючи необхідність фінансувати низку програм, від зеленого переходу до оборони. У найближчі тижні Єврокомісія запропонує низку ідей для покращення наступного семирічного бюджету ЄС на 2028-2034 роки.

Bloomberg зауважує, що план Єврокомісії збігається з рішенням Дональда Трампа ліквідувати Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), яке щороку розподіляє за кордоном американську допомогу на десятки мільярдів доларів.

ЄС та його країни-члени разом є найбільшим донором міжнародної допомоги у світі, надавши майже 96 мільярдів євро ($99 мільярдів) у 2023 році, тоді як США витратили майже $72 мільярди на зовнішню підтримку.

Довгостроковий бюджет ЄС у трильйони євро цього разу стане складнішим, оскільки 30 мільярдів євро боргу з фонду відновлення пандемії потрібно повертати щорічно, а більшість країн-членів також хочуть збільшити фінансування оборони.

Новини

21 Березня 2025

POSCO відмовилась від своєї частки в японській Nippon Steel

Жежелівський кар’єр повторно виставили на продаж

Укрлітій захищає право на розробку Полохівського родовища літію

Fitch переглянуло прогнози цін на метали та сировину на 2025-2027 роки

20 Березня 2025

Експерти продовжують лякати високими цінами на харчі через підвищення тарифів УЗ

Норвегія має намір запровадити CBAM з 2027 року

Представники бізнесу закликали не відновлювати планові перевірки надрокористувачів

Експорт феросплавів зріс у 35 разів на початку 2025 року

За період повномасштабного вторгнення ворог пошкодив 385 об’єктів припортової інфраструктури

Ferrexpo ініціює міжнародний арбітраж проти України

Без роботи у 2024 році залишався кожен сьомий українець

У Харкові збудують завод з виробництва залізобетонних конструкцій

ЄС скоротить імпорт сталі на 15% через нові мита Трампа

19 Березня 2025

Китай призупиняє імпорт СПГ зі США

Fitch погіршило прогноз зростання світової економіки у 2025 році 

Україна за січень-лютий зменшила валютну виручку від експорту чорних металів на 20%

ВСІ НОВИНИ ⇢