Українська компанія вперше експортувала біометан до Європи

Екологія Економіка Новини
Українська компанія вперше експортувала біометан до Європи

Днями Україна розпочала поставки біометану до Європейського Союзу. Про це повідомили у Міністерстві енергетики України та у Групі компаній VITAGRO.

Відомство назвало це “історичною подією” для енергетики нашої країни та “проривом на шляху до енергетичної незалежності та європейської інтеграції”.

Енергетичній митниці уточнили, що першу партію біогазу на експорт вони оформили 6 лютого. “Україна має величезний потенціал для виробництва біометану та може бути важливим постачальником зеленої енергії на європейському ринку”, – йдеться у повідомленні.

Хто став першопрохідцем Перша тестова поставка відбулася у Німеччину. Її обсяг склав близько 68 тис. кубометрів. Цей біометан був вироблений на біогазовому заводі Групи компаній VITAGRO, запущеному у вересні 2024 року. Він розташований у Хмельницькій області.

За словами виробника, завод щорічно генеруватиме 3 млн куб. м біометану, що еквівалентно споживанню газу 2 000 німецьких домогосподарств.

“Завдяки підтримці партнерів та зростаючому попиту на біометан у ЄС, ми вже плануємо подальші інвестиції в цю перспективну галузь”- розповіли у VITAGRO.

За інформацією голови правління Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетухи, середня ціна біометану при експорті в Європу може складати приблизно €900 за 1000 кубометрів. Раніше керівник напрямку ВДЕ агрохолдингу “Галс Агро” Олег Рябов повідомляв, що їхня компанія планує розпочати експорт біометану до ЄС наприкінці лютого поточного року. 2024 року саме “Галс Агро” першими почали закачувати біогаз зі свого заводу у Чернігівській області у підземні сховища. У 2025 році їхній приклад почав наслідувати підрозділ міжнародної компанії МХП – “Оріль-Лідер” у Дніпропетровській області.

Він також планує виробляти зріджений газ для експорту. Чому це важливо У Міненерго нагадали, що біометан – це очищений біогаз, характеристики якого відповідають природному газу. Він може використовуватися для опалення, виробництва електроенергії, як пальне для транспорту. Цей біогаз можна інтегрувати в газову інфраструктуру без додаткових витрат на нові мережі, що робить його доступним для широкого використання.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, експорт біометану з України до ЄС допоможе: зміцнити енергетичну незалежність; інтегрувати нашу країну до європейського енергетичного простору; відкрити нові можливості для нашого енергетичного сектору; декарбонізувати економіку; зменшити залежність від викопного палива.

Новини

25 Березня 2025

Україна закликала ЄС продовжити безмитний режим

24 Березня 2025

Дніпроспецсталь розглядає ліквідацію через збитки у 2024 році

Інтерпайп створив унікальну патронатну службу для підтримки військових та їхніх родин

У Китаї металурги отримають компенсації за закриття старих заводів

Припинення вільної торгівлі з ЄС у червні може стати ударом для економіки України 

Експорт чорних металів з України впав на 20% у січні-лютому

Ламінат, паркет чи вініл? Як обрати підлогове покриття

Україна скоротила експорт залізорудної сировини на 1,2% у 2025 році

Експерти підвищують прогнози зростання цін на основні метали

Китайська HBIS співпрацює з Vale для просування декарбонізації сталі

Український бізнес подав 201 заявку на гранти для переробних підприємств

Нідерланди внесуть до Фонду підтримки української енергетики України 65 млн євро

21 Березня 2025

Китай різко скоротив імпорт товарів і авто зі США через торгівельну напругу

Інвестори в зелену енергетику закликали державу покращити умови оподаткування галузі

США прагнуть включити в угоду з Україною про копалини контроль над АЕС 

Ціна міді досягла максимуму за 5 місяців через побоювання щодо мит Трампа

ВСІ НОВИНИ ⇢