Держава націоналізувала борги титанового комбінату російського мільярдера Шелкова

Економіка Металургія Новини
Держава націоналізувала борги титанового комбінату російського мільярдера Шелкова

Суд остаточно стягнув у дохід держави права вимоги підконтрольних російському мільярдеру Михайлу Шелкову та “Корпорації ВСМПО-АВІСМА” до націоналізованого раніше ТОВ “Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат”

Таке рішення Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) ухвалила 12 лютого, залишивши без змін рішення першої інстанції ВАКС від 30 вересня 2024 року, повідомляє пресслужба Міністерства юстиції.

“Рішення стосується прав вимоги, які належать підконтрольним Шелкову компаніям-нерезидентам, до ТОВ “Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат”. Загальна сума цих вимог становить приблизно $29 млн та майже 7 млн гривень”, – зазначається у повідомленні.

В.о. голови Фонду держмайна Іванна Смачило раніше розповідала в інтерв’ю Liga.net, що “Демурінський ГЗК” – прибуткове підприємство, але продати його не можуть через наявність боргів.

Демурінський ГЗК розташований у Васильківському районі Дніпропетровської області, розробляє Вовчанське титано-цирконове родовище з запасами 5 млн тонн сировини за бортового вмісту важких мінералів 9%.

Як повідомлялося, у січні 2023 року ВАКС на виконання санкцій проти Шелкова вже стягнув в дохід держави 100% частки у статутному капіталі ТОВ “ВСМПО Титан Україна”, рухоме та нерухоме майно товариства, а також грошові кошти на його банківських рахунках.

Крім того, Апеляційна палата ВАКС у лютому 2023 року у вказаній справі також стягнула в дохід держави інші активи Шелкова в Україні:

-100% частки в статутному капіталі ТОВ “Тай-Мінералс”;
-100% частки у ТОВ “Інвестагро”;
-100% частки у ТОВ “Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат”, рухоме та нерухоме майно, а також грошові кошти на банківських рахунках ТОВ “Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат”.
Михайло Шелков – колишній глава інвестиційного підрозділу російської державної компанії “Ростех”, яка контролювала військових підрядників у Росії. Шелков та партнери володіють контрольним пакетом акцій “ВСМПО-Авісма”, найбільшого у світі виробника титану для аерокосмічної галузі.

За чотири дні до початку повномасштабного вторгнення Росії корпорація ВСМПО-Авісма продала свій основний український актив – ТОВ “Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат”.

У червні 2021 року Рада національної безпеки й оборони України запровадила санкції проти голови ради директорів “ВСМПО-Авісма” Сергєя Чемезова та його заступника Міхаіла Шелкова – громадянина РФ, який досі значиться кінцевим бенефіціаром ТОВ “Демурінський ГЗК”.

У червні 2023 року СБУ повідомила Шелкову та його спільнику про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України – фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

У липні 2024 року Бюро економічної безпеки України повідомило про підозру Шелкову у справі про постачання стратегічної продукції до Росії.

Новини

25 Березня 2025

Україна закликала ЄС продовжити безмитний режим

24 Березня 2025

Дніпроспецсталь розглядає ліквідацію через збитки у 2024 році

Інтерпайп створив унікальну патронатну службу для підтримки військових та їхніх родин

У Китаї металурги отримають компенсації за закриття старих заводів

Припинення вільної торгівлі з ЄС у червні може стати ударом для економіки України 

Експорт чорних металів з України впав на 20% у січні-лютому

Ламінат, паркет чи вініл? Як обрати підлогове покриття

Україна скоротила експорт залізорудної сировини на 1,2% у 2025 році

Експерти підвищують прогнози зростання цін на основні метали

Китайська HBIS співпрацює з Vale для просування декарбонізації сталі

Український бізнес подав 201 заявку на гранти для переробних підприємств

Нідерланди внесуть до Фонду підтримки української енергетики України 65 млн євро

21 Березня 2025

Китай різко скоротив імпорт товарів і авто зі США через торгівельну напругу

Інвестори в зелену енергетику закликали державу покращити умови оподаткування галузі

США прагнуть включити в угоду з Україною про копалини контроль над АЕС 

Ціна міді досягла максимуму за 5 місяців через побоювання щодо мит Трампа

ВСІ НОВИНИ ⇢