Каленков просить уряд переконати США скасувати мита на сталь, які запровадив Трамп

Економіка Металургія Новини
Каленков просить уряд переконати США скасувати мита на сталь, які запровадив Трамп

Укрметалургпром, що представляє інтереси вітчизняного ГМК висловило стурбованість рішенням адміністрації президента США повернути в дію 25% мита на імпорт української сталевої продукції.

Як йдеться у заяві, у відповідній прокламації США визнають, що українська металопродукція не загрожує американській металургії, оскільки її частка не перевищує 0,5% у загальному обсязі сталевого імпорту Сполучених Штатів.

Водночас, зазначають в ОП, певне зростання обсягів імпорту виплавленої в Україні й переробленої в ЄС сталі значною мірою відбулося через постачання арматури болгарського заводу Promet Steel, отриманої з заготовки виробництва української «Каметсталі» – обидва заводи входять до групи «Метінвест».

При цьому, загальна вартість сталі, що надійшла до США з України у 2024 році (напряму чи через переробку в ЄС), склала $258 млн, або 0,81% від загального сталевого імпорту в США.

«Це свідчить про те, що сталь українського походження (яка постачалась як напряму так і через переробку у ЄС) не може загрожувати сталеливарній промисловості США», – зазначають в «Укрметалургпромі».

Окрім того, виключення для української сталі, в т.ч., походженням з активів українських компаній в ЄС, з-під дії імпортного мита, є вагомою підтримкою для країни в умовах неспровокованої військової агресії рф, адже дозволяє підтримувати роботу вітчизняних експортерів та наповнювати бюджет.

У заяві йдеться – у разі повернення імпортного мита на українську сталь тільки по групі «Метінвест» скорочення експорту арматури до США з її болгарського активу означатиме зниження виробництва:

  • сталевої заготовки на «Каметсталі» –  на 120 тис. т,
  • виробництва залізної руди – на 180 тис. т,
  • обсягів залізничних перевезень – на 400 тис. т,
  • обсягів перевалки в портах – на 200 тис. т.

Своєю чергою, це призведе до втрати $58 млн валютних надходжень та зниження податкових відрахувань до держбюджету України на 1 млрд грн.

Повернення американського мита у 25% на імпорт сталі, зауважують в «Укрметалургпромі», також завдасть суттєвого удару по американським споживачам сталевих труб, особливо в нафтогазовому секторі. Виробники труб США не можуть самостійно задовольнити внутрішній попит, що вимагає імпорту, який на даний момент становить 30% від загального споживання цієї продукції у Сполучених Штатах.

Україна постачає до США безшовні OCTG та лінійні труби переважно для нафтогазової промисловості. Всі труби, які експортуються до США, на 100% виробляються в Україні та з вітчизняної сировини. Продукція надходить безпосередньо американським клієнтам, приблизно 40% від всього експортного обсягу проходить додаткову обробку в США.

«Виробництво цих труб в Україні здійснюється на трубному заводі «Інтерпайп Ніко Тьюб», що знаходиться в Нікополі, прифронтовому місті, лише за 4,7 км від окупованої Росією ЗАЕС. За попередніми оцінками, додаткове мито у розмірі 25% призведе до потенційного скорочення виробництва на підприємстві на 36%. Це, у свою чергу, загрожує збереженню колективу заводу та місцевої громади, завдаючи серйозного удару як місту, так і економічній стійкості України», – підкреслюють в «Укрметалургпромі”».

Попри втрати у ході війни, що триває вже десять років поспіль, український ГМК залишається провідною галуззю країни. У 2024 році українські гірники та металурги забезпечили 6% ВВП та майже 16% загального обсягу українського експорту, а чотири найбільші металургійні компанії держави сплатили 32,4 млрд грн податків до бюджету. Навіть втративши половину потужностей внаслідок бойових дій, металургія України забезпечує 70 тис. робочих місць безпосередньо на металургійних підприємствах та понад 280 тис. – у суміжних галузях.

«Укрметалургпром» вважає, що уряд має вжити всіх заходів, аби переконати США і надалі продовжити дію звільнення до 12 березня 2026 року від додаткового 25-відсоткового імпортного мита сталевої продукції, виробленої в Україні, а також у ЄС зі сталі, виплавленої та розлитої в Україні. ОП готове надавати українській владі будь-яку допомогу та підтримку.

Новини

21 Березня 2025

Єврометалургія під загрозою: EUROFER вимагає рішучих кроків

POSCO відмовилась від своєї частки в японській Nippon Steel

Жежелівський кар’єр повторно виставили на продаж

Укрлітій захищає право на розробку Полохівського родовища літію

Fitch переглянуло прогнози цін на метали та сировину на 2025-2027 роки

20 Березня 2025

Експерти продовжують лякати високими цінами на харчі через підвищення тарифів УЗ

Норвегія має намір запровадити CBAM з 2027 року

Представники бізнесу закликали не відновлювати планові перевірки надрокористувачів

Експорт феросплавів зріс у 35 разів на початку 2025 року

За період повномасштабного вторгнення ворог пошкодив 385 об’єктів припортової інфраструктури

Ferrexpo ініціює міжнародний арбітраж проти України

Без роботи у 2024 році залишався кожен сьомий українець

У Харкові збудують завод з виробництва залізобетонних конструкцій

ЄС скоротить імпорт сталі на 15% через нові мита Трампа

19 Березня 2025

Китай призупиняє імпорт СПГ зі США

Fitch погіршило прогноз зростання світової економіки у 2025 році 

ВСІ НОВИНИ ⇢