Америка не має жодних причин вводити тарифи проти сталі та алюмінію з ЄС – Шефчович

Економіка Металургія Новини
Америка не має жодних причин вводити тарифи проти сталі та алюмінію з ЄС – Шефчович

Товарообіг між ЄС і США перевищує 1,6 трильйона євро, тож торговельний дефіцит у 50 мільярдів не є підставою для Штатів піддавати ці взаємовигідні відносини ризику та вводити тарифи проти європейських товарів.

Про це під час виступу на панельній дискусії в рамках Мюнхенської безпекової конференції заявив єврокомісар з торгівлі й економічної безпеки, міжінституційних відносин й прозорості Марош Шефчович, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я не бачу абсолютно жодних причин для того, щоб вводити тариф у 25%  сталь та алюміній, піддавати небезпеці те, що є найбільш масивними та значними торговельними відносинами на цій планеті: 1,6 трильйона євро кожного року, 4 мільярди у товарах та послугах, що перетинають Атлантику кожного дня. Є фактом, що європейці зі своїх пенсійних фондів та заощаджень спонсорують стартапи та кампанії NASDAQ на 300 мільярдів доларів у США. Чи варто ставити все це під знак питання, тільки тому, що торговельний дефіцит в товарах та послугах дорівнює близько 50 мільярдів, – усього 3% від нашого обігу?», – зазначив представник Єврокомісії.

За його словами, погіршення торговельних відносин між США і Європою завдасть удару не лише споживачам по обидва боки Атлантики, а й буде шкідливим для економічної стабільності усього світу. Запровадження тарифів означатиме додаткові збори для самих американців. Це знизить їх рівень життя, призведе до зростання цін на товари в супермаркетах та матиме негативний ефект на рівень інфляції.

«Я думаю, що навіть сам президент Трамп усвідомлює, що тарифи є болючими. Тож я питаю наших американських партнерів, – чому ми маємо проходити через цей біль? Якщо є проблеми, треба сідати разом за стіл переговорів, та вирішувати їх. Якщо ці 50 мільярдів є проблемою, якщо проблемою є автомобілі, соя або LNG, – все, що завгодно, – ми готові це обговорювати. Тому що ми переконані, – ЄС й Канада є найкращими союзниками, яких мають Сполучені Штати, і це є дуже важливим у фрагментованому світі, який ми обговорюємо сьогодні», – наголосив єврокомісар.

Він зауважив, що ЄС визнає «вузькі місця» та «червоні лінії», які все ще існують на його Єдиному ринку, і вже працює над їх усуненням. Кілька днів тому була представлена робоча програма з підвищення конкурентоспроможності європейської економіки, яка передбачає комплекс заходів, включаючи спрощення адміністративних процедур, зменшення податкового тягаря для європейських фермерів та промисловості, усунення торговельних бар’єрів тощо.

За словами єврокомісара, ці проблеми часто доводиться вирішувати в надзвичайному режимі, оскільки протягом минулих п’яти років ЄС стикався із системними кризами, включаючи COVID-19 та російську агресію проти України.

«Ми знаємо про ці проблеми, та працюємо над їх вирішенням. Але я не думаю, що будь-які нові зовнішні тарифи допоможуть нам прискорити внутрішні реформи, які треба здійснити», – додав Шефчович.

Новини

21 Березня 2025

Єврометалургія під загрозою: EUROFER вимагає рішучих кроків

POSCO відмовилась від своєї частки в японській Nippon Steel

Жежелівський кар’єр повторно виставили на продаж

Укрлітій захищає право на розробку Полохівського родовища літію

Fitch переглянуло прогнози цін на метали та сировину на 2025-2027 роки

20 Березня 2025

Експерти продовжують лякати високими цінами на харчі через підвищення тарифів УЗ

Норвегія має намір запровадити CBAM з 2027 року

Представники бізнесу закликали не відновлювати планові перевірки надрокористувачів

Експорт феросплавів зріс у 35 разів на початку 2025 року

За період повномасштабного вторгнення ворог пошкодив 385 об’єктів припортової інфраструктури

Ferrexpo ініціює міжнародний арбітраж проти України

Без роботи у 2024 році залишався кожен сьомий українець

У Харкові збудують завод з виробництва залізобетонних конструкцій

ЄС скоротить імпорт сталі на 15% через нові мита Трампа

19 Березня 2025

Китай призупиняє імпорт СПГ зі США

Fitch погіршило прогноз зростання світової економіки у 2025 році 

ВСІ НОВИНИ ⇢