Зміна клімату загрожує існуванню ЄС – BND

Економіка Новини
Зміна клімату загрожує існуванню ЄС – BND

Глобальне потепління становить екзистенційну загрозу для існування Європейського Союзу. Про це йдеться у доповіді Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND) спільно з дослідниками та Міністерством закордонних справ країни.

Її автори оцінювали те, які загрози несуть кліматичні зміни для німецької та європейської безпеки протягом наступних 15 років.

Ось основні моменти, про які вони попереджають: Дестабілізуючі наслідки зміни клімату призведуть до зростання міграції та цін на продукти харчування. Це загрожує економічними та політичними потрясіннями в Європі. Нерівномірний вплив підвищення температури в ЄС, коли південні країни постраждають більше, ніж інші, може призвести до розколу блоку.

“Південні країни-члени ЄС, зокрема, не тільки зазнають серйозних економічних втрат через кліматичні наслідки, але й відчують наслідки політичної нестабільності у безпосередній близькості від них”, – йдеться у звіті.

Напруженість, спричинена нерівномірним розподілом навантаження серед країн блоку, може послабити згуртованість всередині ЄС, а також його спроможність діяти і його майбутню життєздатність.

Найбільша пряма загроза європейській безпеці походить від збільшення кількості катастроф та екстремальної спеки на території Європи.

Зі зростанням глобальної температури зростає частота, суворість та інтенсивність екстремальних дощів, що спричиняють повені, смертоносні хвилі спеки, посухи, що знищують врожай, а також умови, що сприяють легкому поширенню лісових пожеж.

Кліматичні катастрофи не лише становлять зростаючу загрозу для життя європейців, але й спричиняють значні витрати на відновлення та економічні втрати. У звіті зазначається, що це знизить потенціал для інвестицій у національну та європейську стійкість і безпеку.

“Зелена” політика спричинить напруженість, оскільки ціни на викиди вуглецю – основа кліматичних зусиль ЄС – непропорційно впливають на бідніші домогосподарства.

“У Німеччині та Європі витрати на декарбонізацію та їхній (як вважають) несправедливий розподіл … створюють простір для популізму, правого і лівого екстремізму та дезінформаційних кампаній”, – попереджають автори, закликаючи європейські уряди забезпечити “соціальну відповідальність” кліматичних зусиль. Голова BND Бруно Каль назвав зміну клімату однією з 5 основних загроз, з якими стикається Німеччина, поряд із російською агресією, геополітичними амбіціями Китаю, кіберзагрозами та міжнародним тероризмом.

На думку міністерки закордонних справ Німеччини Анналени Бербок, кліматична криза є “найбільшим викликом безпеці нашого часу”.

Сумне майбутнє Автори звіту визнають, що попри ризики для європейської єдності, континент краще підготовлений до подолання негативних наслідків, ніж бідніші країни в інших регіонах. Але потрясіння в інших країнах матимуть хвилеподібний вплив на європейську безпеку.

Неврожаї та посухи, а також інші стихійні лиха, що знищують врожай, призведуть до того, що все більше людей у світі будуть голодувати. Це загострить конфлікти й переміщення населення, а також підвищить ціни на продукти харчування в Європі.

Зростаючий дефіцит води також може спричинити конфлікти всередині країн та між ними. Таку безрадісну картинку майбутнього малює звіт.

Також конфлікти загрожуватимуть глобальним ланцюгам поставок і збільшать потребу в європейській допомозі. Це, своєю чергою, створить додаткове навантаження на державний бюджет та економіку, що “може спричинити напруженість на внутрішньополітичному рівні” в ЄС, говорять автори у доповіді. Зміна клімату збільшить міграцію, оскільки екстремальна спека і вологість підштовхуватимуть людей до пошуку більш помірного клімату. “Це стосується Німеччини та інших країн Європейського Союзу”, – зазначається у звіті.

Новини

21 Березня 2025

Ціна міді досягла максимуму за 5 місяців через побоювання щодо мит Трампа

Єврометалургія під загрозою: EUROFER вимагає рішучих кроків

POSCO відмовилась від своєї частки в японській Nippon Steel

Жежелівський кар’єр повторно виставили на продаж

Укрлітій захищає право на розробку Полохівського родовища літію

Fitch переглянуло прогнози цін на метали та сировину на 2025-2027 роки

20 Березня 2025

Експерти продовжують лякати високими цінами на харчі через підвищення тарифів УЗ

Норвегія має намір запровадити CBAM з 2027 року

Представники бізнесу закликали не відновлювати планові перевірки надрокористувачів

Експорт феросплавів зріс у 35 разів на початку 2025 року

За період повномасштабного вторгнення ворог пошкодив 385 об’єктів припортової інфраструктури

Ferrexpo ініціює міжнародний арбітраж проти України

Без роботи у 2024 році залишався кожен сьомий українець

У Харкові збудують завод з виробництва залізобетонних конструкцій

ЄС скоротить імпорт сталі на 15% через нові мита Трампа

19 Березня 2025

Китай призупиняє імпорт СПГ зі США

ВСІ НОВИНИ ⇢