Приватні компанії КНР розширюють присутність на окупованих територіях України – ЗМІ
Економіка Новини
Приватні компанії КНР розширюють присутність на окупованих територіях України, активно співпрацюючи із підконтрольними Росії окупаційними адміністраціями та місцевими підприємствами промисловості та сільського господарства. Про це пише SilkBridge із посиланням на матеріал, опублікований в українському виданні НВ.
Йдеться принаймні про десяток компаній з КНР у сфері енергетики, інфраструктури, аграрної та легкої промисловості, які постачають обладнання підприємствам, щ діють в окупації, а також відряджають своїх представників на захоплені українські території для перемовин, створення спільних підприємств та залучення місцевої робочої сили, зазначає видання.
Зокрема, згадується китайська компанія Liming Heavy Industry Science & Technology, виробник дробарно-сортувального та млинового устаткування, яка відвантажила компанії «Надра ДНР» дробарні установки, вібраційні живильники та додаткове обладнання для гірничо-добувних підприємств.
Також повідомляється про підприємство «Каранський кар’єр» з так званого «Тельманівського муніципального округу» окупованої Донеччини, яке уклало угоди про співпрацю з двома китайськими фірмами. Це фабрика Amma Construction Machinery Shanghai, що спеціалізується на виробництві обладнання для подрібнення порід, та Zhongxin Heavy Industrial Machinery, що займається виготовленням дробильно-сортувального обладнання. Російські ЗМІ, повідомивши про угоди, додавали, що китайці також мають надавати технічну допомогу для налагодження виробничих процесів на новому заводі з виготовлення мінерального порошку в Каранському кар’єрі.
Крім того, за інформацією видання, обладнання для вугільних підприємств Донбасу постачала Sany Heavy Industry. Мова про продаж прохідницьких комбайнів фірмі «Імпекс-Дон», що має контроль над 4 шахтами в окупації: дві в Чистяковому (Торезі), у Сніжному, та в Хрестівці (Кіровському).
Повідомлялося також про низку візитів чиновників окупаційних адміністрацій до Китаю та китайских бізнесменів на захоплені українські території. Так у 2024 році під час I російсько-китайського будівельного форуму в провінції Хейлунцзян голова так званого уряду «ДНР» Євген Солнцев і представники «Корпорації розвитку Донбасу» вели перемовини із керівництвом Уханьського проектно-дослідного інституту чорної металургії (Wisdri Engineering & Research Incorporation Limited), який вже реалізує кілька проектів у РФ. Їм пропонували взяти участь у запуску та модернізації металургійних підприємств на окупованій Донеччині.
Минулого року група бізнесменів з КНР також відвідувала Херсонську область — селище Хорли та місто Скадовськ. Окупанти намагались зацікавити їх місцевими портами та можливістю постачати в регіон сільськогосподарське обладнання.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram