Приватні компанії КНР розширюють присутність на окупованих територіях України – ЗМІ

Економіка Новини
Приватні компанії КНР розширюють присутність на окупованих територіях України – ЗМІ

Приватні компанії КНР розширюють присутність на окупованих територіях України, активно співпрацюючи із підконтрольними Росії окупаційними адміністраціями та місцевими підприємствами промисловості та сільського господарства. Про це пише SilkBridge із посиланням на матеріал, опублікований в українському виданні НВ.

Йдеться принаймні про десяток компаній з КНР у сфері енергетики, інфраструктури, аграрної та легкої промисловості, які постачають обладнання підприємствам, щ діють в окупації, а також відряджають своїх представників на захоплені українські території для перемовин, створення спільних підприємств та  залучення місцевої робочої сили, зазначає видання.

Зокрема, згадується китайська компанія Liming Heavy Industry Science & Technology, виробник дробарно-сортувального та млинового устаткування, яка відвантажила компанії «Надра ДНР» дробарні установки, вібраційні живильники та додаткове обладнання для гірничо-добувних підприємств.

Також повідомляється про підприємство «Каранський кар’єр» з так званого «Тельманівського муніципального округу» окупованої Донеччини, яке уклало угоди про співпрацю з двома китайськими фірмами. Це фабрика Amma Construction Machinery Shanghai, що спеціалізується на виробництві обладнання для подрібнення порід, та Zhongxin Heavy Industrial Machinery, що займається виготовленням дробильно-сортувального обладнання. Російські ЗМІ, повідомивши про угоди, додавали, що китайці також мають надавати технічну допомогу для налагодження виробничих процесів на новому заводі з виготовлення мінерального порошку в Каранському кар’єрі.

Крім того, за інформацією видання, обладнання для вугільних підприємств Донбасу постачала Sany Heavy Industry. Мова про продаж прохідницьких комбайнів фірмі «Імпекс-Дон», що має контроль над 4 шахтами в окупації: дві в Чистяковому (Торезі), у Сніжному, та в Хрестівці (Кіровському).

Повідомлялося також про низку візитів чиновників окупаційних адміністрацій до Китаю та китайских бізнесменів на захоплені українські території. Так у 2024 році під час I російсько-китайського будівельного форуму в провінції Хейлунцзян голова так званого уряду «ДНР» Євген Солнцев і представники «Корпорації розвитку Донбасу» вели перемовини із керівництвом Уханьського проектно-дослідного інституту чорної металургії (Wisdri Engineering & Research Incorporation Limited), який вже реалізує кілька проектів у РФ. Їм пропонували взяти участь у запуску та модернізації металургійних підприємств на окупованій Донеччині.

Минулого року група бізнесменів з КНР також відвідувала Херсонську область — селище Хорли та місто Скадовськ. Окупанти намагались зацікавити їх місцевими портами та можливістю постачати в регіон сільськогосподарське обладнання.

Новини

21 Березня 2025

Ціна міді досягла максимуму за 5 місяців через побоювання щодо мит Трампа

Єврометалургія під загрозою: EUROFER вимагає рішучих кроків

POSCO відмовилась від своєї частки в японській Nippon Steel

Жежелівський кар’єр повторно виставили на продаж

Укрлітій захищає право на розробку Полохівського родовища літію

Fitch переглянуло прогнози цін на метали та сировину на 2025-2027 роки

20 Березня 2025

Експерти продовжують лякати високими цінами на харчі через підвищення тарифів УЗ

Норвегія має намір запровадити CBAM з 2027 року

Представники бізнесу закликали не відновлювати планові перевірки надрокористувачів

Експорт феросплавів зріс у 35 разів на початку 2025 року

За період повномасштабного вторгнення ворог пошкодив 385 об’єктів припортової інфраструктури

Ferrexpo ініціює міжнародний арбітраж проти України

Без роботи у 2024 році залишався кожен сьомий українець

У Харкові збудують завод з виробництва залізобетонних конструкцій

ЄС скоротить імпорт сталі на 15% через нові мита Трампа

19 Березня 2025

Китай призупиняє імпорт СПГ зі США

ВСІ НОВИНИ ⇢