Металурги ЄС очікують погіршення ситуації з імпортом і наполягають на дієвих захисних заходах

Економіка Металургія Новини
Металурги ЄС очікують погіршення ситуації з імпортом і наполягають на дієвих захисних заходах

Тарифи у 25% на весь імпорт сталі, запроваджені адміністрацією США, погіршують і без того жахливе ринкове середовище для європейської металургії та створюють справжню загрозу для її майбутнього. Про це йдеться у заяві Європейської сталеливарної асоціації EUROFER.

Галузь очікує, що ЄС відреагує ефективним переглядом захисних заходів щодо сталі, що пом’якшить вплив американських тарифів та забезпечить довгострокове життя галузі.

«Політика президента Трампа «America First» загрожує стати останнім цвяхом у труну європейської сталеливарної промисловості. Якщо європейська сталь зникне, зникнуть європейське автомобілебудування, європейська безпека та оборона, енерго інфраструктура, транспорт тощо. На карту поставлено європейський суверенітет», – зауважив д-р Хенрік Адам, президент EUROFER.

Він нагадав, що за першої каденції Трампа вже спостерігався великий вплив розділу 232. Експорт сталі з ЄС до США скоротився більш ніж на 1 млн т, водночас із кожних трьох тонн сталі, вилучених з ринку Сполучених Штатів, дві тонни надходило до ЄС.

Наразі ж, констатує Адам, загальна ситуація на ринку європейської сталі набагато гірша, ніж у 2018 році, а нові заходи є більш масштабними, і вплив цих тарифів США буде набагато більшим.

Перш за все, адміністрація Трампа скасувала всі винятки щодо продуктів і тарифні квоти, про які раніше домовився ЄС. Блок тепер може втратити щонайменше ще 1 млн т експорту сталі до США.

Окрім того, загальний імпортний тариф тепер також включає «похідну» сталеву продукцію, зменшуючи можливості європейського сталевого експорту ще на 1 млн т.

По-друге, вважають в EUROFER, ринок ЄС уже насичений імпортом дешевої сталі з Азії, Північної Африки та Близького Сходу, та ситуація погіршуватиметься. За пільговими режимами до США експортувалося 18 млн т сталі, і зараз ці обсяги можуть бути перенаправлені на ринок ЄС. Водночас європейська металургія лише у 2024 році втратила 9 млн т потужностей. Також існує імовірність, що на європейський ринок буде спрямовано ще більше металопродукції, якщо США запровадять додаткові взаємні тарифи.

У асоціації нагадали, що ЄС зобов’язався переглянути чинний захисний режим щодо сталі до 1 квітня. Президент EUROFER підкреслив – вкрай важливо, аби переглянуті заходи ЄС були надійними та ефективними, щоб негайно відреагувати на подальше відхилення імпорту.

Новини

24 Березня 2025

Дніпроспецсталь розглядає ліквідацію через збитки у 2024 році

Інтерпайп створив унікальну патронатну службу для підтримки військових та їхніх родин

У Китаї металурги отримають компенсації за закриття старих заводів

Припинення вільної торгівлі з ЄС у червні може стати ударом для економіки України 

Експорт чорних металів з України впав на 20% у січні-лютому

Ламінат, паркет чи вініл? Як обрати підлогове покриття

Україна скоротила експорт залізорудної сировини на 1,2% у 2025 році

Експерти підвищують прогнози зростання цін на основні метали

Китайська HBIS співпрацює з Vale для просування декарбонізації сталі

Український бізнес подав 201 заявку на гранти для переробних підприємств

Нідерланди внесуть до Фонду підтримки української енергетики України 65 млн євро

21 Березня 2025

Китай різко скоротив імпорт товарів і авто зі США через торгівельну напругу

Інвестори в зелену енергетику закликали державу покращити умови оподаткування галузі

США прагнуть включити в угоду з Україною про копалини контроль над АЕС 

Ціна міді досягла максимуму за 5 місяців через побоювання щодо мит Трампа

Єврометалургія під загрозою: EUROFER вимагає рішучих кроків

ВСІ НОВИНИ ⇢