Укрлітій захищає право на розробку Полохівського родовища літію

Новини
Укрлітій захищає право на розробку Полохівського родовища літію

ТОВ “Укрлітійвидобування” (“Укрлітій”) отримало спеціальний дозвіл на розробку Полохівського родовища літію у повній відповідності до закону, наголошується в заяві компанії.

“Останнім часом навколо рідкісноземельних металів та Полохівського родовища літієвих руд зросла інформаційна увага. Це свідчить про високий інтерес суспільства та міжнародних партнерів до ресурсного потенціалу України. Водночас у публічному просторі з’явилися безпідставні звинувачення на адресу нашої компанії. Ми хочемо прояснити цю ситуацію та надати вичерпне пояснення”, – йдеться у заяві.

Уточнюється, що Полохівське родовище належить українському народові, адже надра країни є її власністю та громадян. “Укрлітійвидобування” – перша і єдина компанія в Україні, яка отримала спеціальний дозвіл на розробку Полохівського родовища літію в повній відповідності до закону, пройшла всі належні процедури та сплатила до держбюджету обов’язкові платежі на суму 119 млн грн.

Після отримання спецдозволу компанія продовжила геологічну розвідку та інвестиції у дослідження. Починаючи з 2017 року, вона інвестувала понад 300 млн грн у розвиток родовища, провела міжнародну оцінку запасів, виконує зобов’язання перед державою.

Як підкреслюється, всі процеси відбувалися під контролем державних органів. Правомірність роботи компанії неодноразово підтверджено в судах, а саме: виграно понад 49 судових справ. Законність дій і рішень Держгеонадру України, на підставі яких “Укрлітійвидобування” було видано спеціальний дозвіл, після сплати всіх платежів за користування надрами, та самого спеціального дозволу підтверджено рішенням Апеляційного адміністративного суду Києва у 2019 році. Це дало змогу й надалі інвестувати в проєкт, навіть попри війну.

Згідно із заявою, “Укрлітійвидобування” – легальний бізнес. Інтерес до його проєкту мають інвестори зі США, Великої Британії, інших країн. Будь-які спроби дискредитації роботи компанії не лише шкодять її репутаціїї, а й створюють загрозу для інвестиційного клімату України в цілому.

“Ми готові до будь-яких перевірок – як українських, так і міжнародних. Якщо атаки на компанію триватимуть, ми будемо захищати свою честь та ділову репутацію у правовому полі, зокрема й на міжнародному рівні”, – наголошується в документі.

“Ми впевнені у своїй правоті, тому будемо використовувати всі законні повноваження для власного захисту”, – резюмується в ньому.
У свою чергу Національна асоціація добувної промисловості України підтримала позицію “Укрлітію”.

“Ми, як представники галузі, яка прагне до прозорості та нульової толерантності до корупції, підтримуємо нашого члена та вкотре хочемо висловити публічну підтримку прозорому та інновативному українському бізнесу”, – говориться у заяві асоціації.

Як повідомлялося, ТОВ “Укрлітійвидобування” (“Укрлітій”) має намір побудувати шахту з видобутку літію в Кіровоградській області.

Згідно з інформацією на сайті компанії, планується, що шахту експлуатуватимуть від 15 до 20 років з передбачуваним річним виробництвом до 200 тис. тонн петалітового концентрату. Компанія також вивчає можливість будівництва заводу гідроксиду/карбонату літію.

Крім того, “Укрлітій” вироблятиме близько 1100 тис. тонн на рік літієвмісного польового шпату на рік.

Новини

19 Квітня 2025

Григорій Козловський допоміг захисникам: нове відділення у госпіталі з’явиться завдяки внеску 2 млн. грн.

18 Квітня 2025

Вашингтон б’є по китайському флоту: нові мита від Трампа на судна з КНР

Тарифи Трампа б’ють по зеленій енергетиці США – зростають витрати на сталь і алюміній

Новий гравець на сталевому ринку Боснії – Shahi Steel відкрила завод

Сталь без вуглецю: Індія кидає виклик Китаю та виходить на ЄС

Війна не зупинила: в Україні відновлюється попит на металоконструкції

У порти Великої Одеси заходить все більше іноземних суден

Україна підписала зі США меморандум про намір укласти угоду про надра – Свириденко

Італійський виробник сталі інвестує у чисті технології за підтримки ЄС

17 Квітня 2025

В Україні арештували ділянки найбільшого літієвого родовища

Імпорт свинцю зріс у 7 разів, експорт впав на 25%

Чехія стала повністю незалежною від поставок російської нафти

Японія на шляху до кліматичного нуля – потрібні $7,7 трлн інвестицій

Rio Tinto недопоставила мільйони тонн руди через циклони – прогноз на 2025 під загрозою

Китайські заводи наростили виплавку сталі, але ризики для експорту зростають

Ferrexpo попереджає: блокування ПДВ загрожує виробництву та економіці України

ВСІ НОВИНИ ⇢