Єврометалургія під загрозою: EUROFER вимагає рішучих кроків

Економіка Новини
Єврометалургія під загрозою: EUROFER вимагає рішучих кроків

План дій зі сталі та металів, оприлюднений Єврокомісією, ставить правильний діагноз екзистенційним викликам, що стоять перед металургією регіону. Про це йдеться в заяві Європейської сталеливарної асоціації (EUROFER).

У асоціації зазначають, що необхідно швидко вжити конкретних заходів, щоб зупинити занепад галузі, відновити рівні умови гри з глобальними конкурентами, стимулювати інвестиції та споживання «зеленої» сталі на ринку.

«Від боротьби з недобросовісною торгівлею до усунення прогалин у механізмі транскордонного вуглецевого коригування, визнання стратегічної та екологічної цінності брухту – план визначає ключові напрямки для нашого сектору. Тепер настав час реалізувати значущі рішення за допомогою амбітних заходів», – зауважив сказав д-р Хенрік Адам, президент EUROFER.

Серед найбільш важливих питань, що розглядає документ, в асоціації, зокрема, виділяють посилення інструментарію торгівельного захисту ЄС для ефективної протидії іноземним субсидіям та демпінгу; усунення лазівок, включаючи перетасування ресурсів, у CBAM; визнання брухту стратегічною вторинною сировиною та стимулювання інвестицій у декарбонізацію шляхом створення провідних ринків для низьковуглецевої продукції.

Проте, як підкреслив Адам, подальша робота над скороченням витрат на енергоносії має вирішальне значення. Високі ціни на них впливають не лише на виробництво сталі та металів, але й на цілі європейські промислові ланцюжки доданої вартості.

Керстін Марія Ріппель, виконавчий директор Асоціації сталеливарної промисловості Німеччини (WVStahl), своєю чергою, зазначила, що ЄК своїм планом надіслала чіткий сигнал на підтримку конкурентоспроможності сталеливарної промисловості ЄС. Швидка реакція – від стратегічного діалогу до оприлюднення документа, на її думку, свідчить про те, що Брюссель визнав серйозність ситуації.

У асоціації зазначають, що імпортний тиск на ринок ЄС – особливо з боку азійського регіону – майже потроївся за останні десять років. Кожна третя тонна сталі в ЄС зараз надходить з третіх країн. Нові американські тарифи на сталь загрожують ще більше погіршити ситуацію.

Посилення захисних заходів ЄС з 1 квітня 2025 року, з позиції WVStahl, є цілком логічним, проте подальші кроки також мають бути зроблені без зволікань.

Ріппель звернула увагу на наступне: хоча план дій дає  трохи більше простору для маневру, аби полегшити ситуацію з енергоносіями, конкретна концепція конкурентної ціни на промислову електроенергію все ще відсутня. Також варто конкретизувати плани зі створення провідних ринків для чистої сталі. Свою роль може зіграти стандарт сталі з низьким рівнем викидів (LESS), розроблений спільно з WVStahl.

Новини

19 Квітня 2025

Григорій Козловський допоміг захисникам: нове відділення у госпіталі з’явиться завдяки внеску 2 млн. грн.

18 Квітня 2025

Вашингтон б’є по китайському флоту: нові мита від Трампа на судна з КНР

Тарифи Трампа б’ють по зеленій енергетиці США – зростають витрати на сталь і алюміній

Новий гравець на сталевому ринку Боснії – Shahi Steel відкрила завод

Сталь без вуглецю: Індія кидає виклик Китаю та виходить на ЄС

Війна не зупинила: в Україні відновлюється попит на металоконструкції

У порти Великої Одеси заходить все більше іноземних суден

Україна підписала зі США меморандум про намір укласти угоду про надра – Свириденко

Італійський виробник сталі інвестує у чисті технології за підтримки ЄС

17 Квітня 2025

В Україні арештували ділянки найбільшого літієвого родовища

Імпорт свинцю зріс у 7 разів, експорт впав на 25%

Чехія стала повністю незалежною від поставок російської нафти

Японія на шляху до кліматичного нуля – потрібні $7,7 трлн інвестицій

Rio Tinto недопоставила мільйони тонн руди через циклони – прогноз на 2025 під загрозою

Китайські заводи наростили виплавку сталі, але ризики для експорту зростають

Ferrexpo попереджає: блокування ПДВ загрожує виробництву та економіці України

ВСІ НОВИНИ ⇢