У ЄС все менше країн підтримують скорочення викидів на 90% до 2040 року

Екологія Економіка Новини
У ЄС все менше країн підтримують скорочення викидів на 90% до 2040 року

Низка країн Європейського Союзу зменшує свої амбіції щодо скорочення обсягів викидів до 2040 року і хоче знизити цільовий показник у 90%, запропонований Європейською комісією. Про це повідомляє Euroactiv.

Позиція Єврокомісії Попри відтермінування оголошення своєї офіційної пропозиції, вищий орган виконавчої влади ЄС “не відступить від курсу” і в “найближчому майбутньому” запропонує скоротити викиди парникових газів на 90% від рівня 1990 року до 2040 року.

Про це 28 березня після зустрічі міністрів ЄС заявила комісарка з питань навколишнього середовища Джессіка Росуолл. Міністерка навколишнього середовища Польщі Пауліна Хенніг-Клоска, яка представляє свою країну у Раді ЄС, підтвердила, що цей орган не має одностайної позиції щодо зазначеного питання.

Позиції країн-членів ЄС Тим часом Франція і Польща, яка повинна бути чесним посередником під час свого шестимісячного головування в цьому органі ЄС, оголосили про інші плани. “Мета 2040 року має базуватися на реалістичних заходах”, – заявила міністерка з питань екологічного переходу, біорізноманіття, лісового, морського та рибного господарства Франції Агнес Панньє-Руннахер.

Вона додала, що ядерна енергетика має бути включена до “всіх ініціатив і всіх законодавчих текстів, коли ми говоримо про енергетичну політику”. Чехія заявила, що “критично” ставиться до бачення 90%.

В Угорщині та Словаччині хочуть відкласти цю пропозицію до того часу, поки лідери ЄС, які мають діяти одностайно, не домовляться про подальші кроки. Це може затягнути процес на місяці. Італія наголосила, що віддала б перевагу нижчій меті.

Німеччина наразі не може висловити чітку позицію – мета у 90% на переговорах між Християнсько-демократичною та Соціал-демократичною партіями, які формують уряд, є дискусійною. В Euroactiv констатували, що за кілька місяців Австрія перетворилася з рішучого прихильника амбітних кліматичних дій на нейтрального спостерігача.

“І коаліція “анти-90%” знає, що їм не потрібно переконувати всіх, достатньо просто когось переконати”, – констатували у виданні. Наразі Іспанія – це найбільша країна, яка продовжує підтримувати мету у 90%. Її підтримують Фінляндія та інші держави. Проте їхні ряди рідшають, констатували в Euroactiv.

Новини

25 Квітня 2025

Запуск морського коридору відкрив нові ринки збуту – Нацбанк

Прибутки від видобутку на Сахалінському родовищі залишаться у держбюджеті – АРМА виграло справу у Верховному Суді

АМКУ не забороняє Укрзалізниці використовувати китайські колеса

Сталева війна: Франція вимагає захисту від імпортного тиску з Китаю

Нацбанк заговорив про зростання тарифів на ЖКП

Воднева трансформація: ЄС інвестує в декарбонізацію Іспанії

В НБУ кажуть, що зарплати в українців зростають

Пекін може пом’якшити торговельні мита на імпорт зі США: під ударом етан, обладнання та авіація

МАГАТЕ б’є на сполох: українські АЕС працюють в умовах постійної небезпеки

Модернізація сталеливарного виробництва в Пьомбіно: JSW Steel підписала стратегічну угоду з урядом Італії

24 Квітня 2025

В Україні впадуть ціни на брухт після обвалу на світових ринках – експерт

Британія запровадила негайні санкції проти Росії: 150 нових обмежень

Металургія США тримає курс на імпорт: попит на плоский прокат зростає

У Новинського сказали, що газовий бізнес продається, але сьогодні він коштує нуль

Китайська металургія збільшує викиди, але покращує екологічні показники

Імпорт міді зріс на 10%

ВСІ НОВИНИ ⇢