Китай збільшив імпорт газу з Росії після тарифів, які ввели США – NYT

Економіка Новини

Китай припинив купувати скраплений природний газ у США після введення 15-відсоткового тарифу на його постачання 10 лютого. Про це 18 квітня написала The New York Times.

Видання, посилаючись на дані відстеження суден, зазначило, що Пекін і далі відокремлюється від економіки Вашингтона.

За інформацією митної служби Китаю, імпорт СПГ зі США вже впав до низького рівня у період із листопада до січня. Натомість КНР збільшила постачання із країни-агресора Росії. Торік Москва доправила Пекіну в чотири рази більше газу, ніж Америка.

Окрім того, відмова Європи від російського газу після повномасштабного вторгнення в Україну 2022 року призвела до його здешевлення. Тому китайські енергокомпанії змогли ще й зекономити на закупівлі газу, відмовившись від газу з Америки.

ЗМІ нагадав, що постачання СПГ зі США в Китай суттєво зросло в січні 2020 року після того, як Вашингтон і Пекін уклали відповідну торговельну угоду. У ній ішлося про те, що придбаний у Штатах газ не обов’язково використовувати лише в Китаї.

Постачання різко знизилося 2022 року після російського вторгнення в Україну. За даними митної адміністрації Китаю, торік на США припадало 3% імпорту природного газу в Китай.

Новини

23 Травня 2025

Китайські металурги наростили викиди, але зменшили забруднення повітря і води

Уряд розширив перелік корисних копалин державного значення

Найбільша судноплавна компанія Росії тоне в збитках через санкції

Євросоюз шукає баланс у переговорах з США через нову торгову пропозицію

CBAM не повинен добити українську промисловість – експерт

Морські порти України у квітні обробили 6 млн тонн вантажів

Перевалка в дунайських портах упала майже на 50% 

В Україні три нові заводи вироблятимуть дефіцитний біометан

Родина ексрадника голови Фонду держмайна скупила в ОАЕ нерухомість на $14 млн – Схеми

22 Травня 2025

Україна збільшила експорт брухту чорних металів на 95% у річному вираженні

Liberty Steel – за крок до банкрутства: кредитори вимагають розпродажу активів

Інтерпайп: без продовження безмитного режиму трубна галузь втратить до 30% виробництва

Суд арештував активи сина експрезидента АТ “Мотор Січ” Богуслаєва

Мінрозвитку готує портову реформу за зразком американської моделі

Україна продовжила на 5 років обмеження імпорту цементу з Молдови, РФ, Білорусі

Європарламент ухвалив нові мита на продукцію та добрива з Росії

ВСІ НОВИНИ ⇢