Мінрозвитку готує портову реформу за зразком американської моделі
Економіка Новини
Делегація Мінрозвитку під керівництвом заступника міністра розвитку громад та територій України Андрія Кашуби взяла участь у програмі професійного обміну «Зміцнення системи управління портами», організованій за підтримки Державного департаменту США.
Про це повідомила пресслужба міністерства.
У межах програми українська делегація відвідала низку стратегічно важливих для США портів у Джексонвіллі (Флорида), Талсі (Оклахома) та Лос-Анджелесі (Каліфорнія), де вивчала підходи США до розвитку портової галузі, інфраструктурної безпеки, інноваційної логістики та державно-приватного партнерства.
«Американська система управління портами демонструє цілісність і ефективність: немає поділу на морську чи річкову галузь – це єдина інфраструктура під управлінням держави за уніфікованим підходом. Всі порти працюють за принципом «порт-лендлорд» – як єдині землекористувачі, що володіють і утримують критичну інфраструктуру: причали, території, залізничні під’їзди», – зазначив Кашуба.
За його словами, завдяки єдиному законодавчому регулюванню держава має змогу ефективно управляти майном, здійснювати нагляд і контроль, та забезпечувати національну безпеку країни. Водночас бізнес має чіткі, прозорі правила доступу до портових активів і можливостей для інвестування.
«Вивчення цієї моделі дає нам глибше розуміння, як можна будувати системний підхід до управління портовою галуззю в Україні», – додав він.
У Джексонвіллі делегація ознайомилася з практиками модернізації інфраструктури порту JAXPORT, зокрема в контексті державно-приватної взаємодії. Учасники вивчали досвід підвищення ефективності інтермодальних перевезень.
У Талсі ключову увагу було приділено ролі річкових портів в глобальному ланцюгу постачання та регіональному розвитку. Команда Мінрозвитку відвідала порт Катуса, де ознайомилася з проєктами з мультимодальних перевезень, співпрацею з промисловим парком та моделями розвитку інфраструктури в партнерстві з приватним сектором.
У порту Маскогі та Оуклі обговорили ініціативи, спрямовані на підвищення інвестицій в господарську діяльність та передові практики вантажних перевезень.
Крім того, у Лос-Анджелесі українські представники відвідали порти Лос-Анджелеса, Лонг-Біч і Уайнімі.
«Отримані напрацювання та кращі практики стануть основою для подальшої роботи над вдосконаленням управління портовою галуззю та розвитком внутрішніх водних шляхів та судноплавства в Україні та впровадженням ефективних рішень, спрямованих на підвищення логістичної спроможності держави», – підкреслили в міністерстві.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram