Японія перевантажує російську нафту з підсанкційного танкера

Економіка Новини
Японія перевантажує російську нафту з підсанкційного танкера

Японська нафтопереробна компанія Taiyo Oil Co. приймає російську нафту, доставлену танкером з чорного списку Міністерства фінансів США та Європейського Союзу.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Токійська компанія Taiyo перевантажує 600 тис барелів сахалінської нафти з танкера Voyager, доставлених з терміналу “Пригородне” на острові Сахалін.

Представник компанії підтвердив Bloomberg факт поставки і заявив, що компанія придбала нафту за запитом Міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії. За його словами, якби Японія не змогла відвантажити сиру нафту, це вплинуло б на виробництво скрапленого природного газу.

До вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року японські нафтопереробники імпортували в середньому чотири партії на місяць з проекту “Сахалін-2”.

До лютого 2022 року японські нафтопереробні заводи імпортували з проєкту “Сахалін-2” в середньому чотири партії нафти на місяць. Mitsui & Co. і Mitsubishi Corporation зберегли в проєкті свої частки в розмірі 12,5% і 10%, коли пізніше того ж року Росія провела його реструктуризацію.

“Японія дозволила імпорт сахалінської суміші з міркувань енергетичної безпеки. Цей виняток було продовжено до кінця червня 2026 року в 17-му пакеті санкцій ЄС проти Росії 21 травня. Існує також виняток США, термін дії якого закінчується 28 червня і який зазвичай продовжується”, – говориться у публікації.

Показовим є те, що вантаж на судні з чорного списку приймає країна “Великої сімки”. “Ця поставка – перша за останні два роки з Росії – свідчить про те, що покупці в усьому світі дедалі легше ведуть справи з Москвою, оскільки війна в Україні триває вже четвертий рік”, – зазначає Bloomberg.

“Деякі імпортери російської нафти неохоче приймають вантажі, що перевозяться на суднах, які потрапили під санкції OFAC, і багато з них простоюють місяцями після внесення до чорного списку. Але з приходом до влади Трампа ці вагання, схоже, зменшуються”, – робить висновок агентство.

У той же час, поставки до Індії, наприклад, залишаються практично необмеженими, незважаючи на попередні обіцянки цієї країни дослухатися до заходів США. А з кінця січня щонайменше 20 партій російської нафти було доставлено покупцям до Китаю та Сирії на суднах, що потрапили під санкції США, зазначає Bloomberg.

У січні 2025 року Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) занесло Voyager, який раніше називався Vernadsky Prospect, до чорного списку зі 161 судна, затвердженого президентом Джо Байденом у січні. У лютому судно потрапило до списку ЄС.

Новини

13 Червня 2025

Велика Британія та США обговорюють зниження тарифів на авто та сталь

Промышленное производство в ЕС сократилось на 1,8%

Укренерго планує зменшувати борги за зелену енергію

Через вуглецеве мито Україна ризикує втратити зовнішні ринки і ключові виробництва — Кінах

Група Ярославського здобула майже повний контроль над Сухою Балкою

Україна закликає FATF визнати РФ фінансовим спонсором режиму КНДР

США не погодилися дати Україні додаткові $300 млн

Індійський гігант відкриває нову еру екологічної сталі з запуском GreenEdge

АРМА отримало на реалізацію арештований російський корабель

Пісторіус обіцяє збільшити військову допомогу Україні на 1,9 млрд євро

Астропрогноз для сміливих. П’ятниця 13-го: день, коли навіть складне стає можливим

12 Червня 2025

Канада готує удар по демпінгу сталі: уряд обіцяє підтримку вітчизняним виробникам

Енергетична трансформація вимагає сталі, але виробники не витримують витрат

США скасовують кліматичні вимоги до електростанцій

Аукціон із приватизації Сумихімпрому не відбувся

Збитки природі внаслідок бойових дій в Україні перевищують $94 млрд 

ВСІ НОВИНИ ⇢