Російська влада готує план порятунку металургійних заводів 

Економіка Новини
Російська влада готує план порятунку металургійних заводів 

Російська влада розробляє план підтримки російських металургійних заводів, які зіткнулися з різким падінням експорту, скотилися в збитки і були змушені скорочувати виробництво. Так, уряд РФ розглядає можливість зниження податкового навантаження для виробників сталі.

Про це повідомив голова Мінпромторгу Росії Антон Аліханов, передає The Moscow Times.

За словами Аліханова, з 2026 року може бути підвищений поріг ціни, за якого компанії платять до бюджету акциз на рідку сталь (зараз він становить 30 тис. руб. за тонну слябу).

Аліханов зазначив, що проблеми сталеварам принесло різке зростання курсу рубля.

“Поточний рівень курсу нацвалюти, на жаль, є фактично загороджувальним для експортерів. У цій ситуації ми вважаємо за правильне працювати над оптимізацією фіскального навантаження на металургійну галузь і скороченням регуляторних витрат”, – сказав він.

За даними найбільшого в Росії об’єднання підприємств чорної металургії, з початку розв’язаної Росією повномасштабної війни проти України експорт сталі з РФ обвалився на третину – з 32 млн тонн у 2021 році до 20 млн тонн у 2024.

Внутрішній попит просів у 2024 році на 6% і може обвалитися ще на 10%.

2024 року виробництво сталі в Росії впало на 8,6% – рекордно серед усіх найбільших країн-виробників, а за січень-квітень цього року – ще на 7,2%.

Раніше російський Центробанк припустив, що не всі великі компанії переживуть різке гальмування економіки та тривалий період високих ставок.

Новини

18 Липня 2025

Металургійний комбінат Росії заявив про обвальне падіння випуску сталі 

У Росії почалися проблеми з ремонтом НПЗ 

Китай заявив про спроби крадіжки рідкісних металів іноземними агентами

17 Липня 2025

Румунія отримала дозвіл на купівлю порту Джурджулешти

Контрабанда патентів і технологій: Жеваго знову у списку фігурантів гучної справи

Енергетичний скандал: державні установи купують струм у компаній підсанкційного олігарха

Військові проти вибухів: імпорт селітри перенаправили в обхід українських портів

Одеський порт переходить на тарифи в євро через синхронізацію з нормами ЄС

Україна збільшила імпорт плоского прокату 

Індія знайде заміну російській нафті – міністр країни

Підвищення податків може зупинити гірничу галузь і залишити без роботи понад 200 тис. українців – Федерація металургів

Ринку вантажних перевезень бракує близько 40000 водіїв – Деркач

На АЗС України подорожчало пальне

Реальне зростання ВВП України сповільнилося до 0,9%

Україна за п’ять місяців скоротила експорт на 5,4% – Держстат

16 Липня 2025

Влада Молдови попередньо схвалила продаж порту Джурджулешти Румунії

ВСІ НОВИНИ ⇢