Австрійська voestalpine продає профільний завод американцям

Австрійська voestalpine продає профільний завод американцям

Австрійська металургійна компанія voestalpine домовилася про продаж компанії voestalpine BÖHLER Profil, що входить до дивізіону High Performance Metals, американській Kadant Inc. – глобальному постачальнику інженерних рішень для промисловості. Про це йдеться у пресрелізі компанії.

Контракт уже підписано, однак угода ще потребує схвалення регуляторів і має бути завершена до кінця 2025/26 фінансового року. Новий власник збереже робочі місця на підприємстві в Брукбаху (Нижня Австрія).

BÖHLER Profil спеціалізується на виробництві спеціальних профілів для промислових застосувань, зокрема є одним із провідних виробників профілів для промислових ножів. За словами генерального директора voestalpine Герберта Айбенштайнера, продаж є частиною послідовної оптимізації портфеля High Performance Metals – компанія більше не розглядається як стратегічно ключовий актив групи через свою структуру, канали збуту та виробничі процеси.

У 2024/25 фінансовому році BÖHLER Profil мала близько 150 працівників і отримала виручку €51,5 млн. За останні 15 років voestalpine інвестувала €23 млн у розвиток майданчика, зокрема в автоматизацію та цифровізацію виробництва.

Член правління voestalpine та керівник дивізіону High Performance Metals Райнхард Ньобауер зазначив, що компанія є прибутковою та демонструвала стабільні результати, а Kadant планує подальший розвиток бізнесу й продуктового портфеля.

Після продажу Buderus Edelstahl у Німеччині, консолідації майданчиків поза Австрією та коригування потужностей на Böhler Bleche, дивізіон фактично завершив реструктуризацію. Попри угоду, voestalpine підтвердила прогноз EBITDA на 2025/26 фінансовий рік у діапазоні €1,40-1,55 млрд.