Зеленський вдарив по тіньовому флоту РФ: 91 судно потрапило під санкції

Економіка Новини
Зеленський вдарив по тіньовому флоту РФ: 91 судно потрапило під санкції

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони щодо застосування санкцій проти 91 морського судна, що є частиною тіньового флоту Росії.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

«РФ використовувала ці судна для транспортування нафти й нафтопродуктів із російських портів, зокрема в Новоросійську, Усть-Лузі та Приморську, до третіх країн. Це відбувалося в обхід санкцій Євросоюзу, G7 та інших держав. Про це свідчать результати моніторингу в Чорному, Червоному та Балтійському морях», – йдеться в повідомленні.

Підсанкційні судна ходили під прапорами близько 20 країн. Серед них лише один російський, а решта – прапори Панами, Ліберії, Камеруну, Барбадосу, Маршаллових Островів, Гонконгу, Сьєрра-Леоне, Тонги, Палау, Гвінеї, Коморських Островів, Багамських Островів, Індонезії, Малаві, Гвінеї-Бісау, Джибуті, Гаяни та Есватіні.

Зазначається, що Україна передасть відповідну інформацію цим державам, а також працюватиме з партнерами над подальшою синхронізацією санкцій у їхніх юрисдикціях. Двадцять сім суден із цього списку вже перебувають під санкціями партнерів: США, Великої Британії, Швейцарії та Євросоюзу. Робота над запровадженням санкцій щодо решти 64 триватиме.

«Танкери тіньового флоту є ключовим інструментом обходу нафтових санкцій, тому їх ідентифікація та запровадження санкцій проти них мають відбуватися швидко й без винятків. Кожне таке судно повинне розглядатися як елемент фінансування російської воєнної машини», – підкреслив радник – уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк.

Новини

13 Березня 2026

Суд в Австрії остаточно закрив справу Фірташа: його не екстрадують

Україна скоротила експорт залізорудної сировини на 40,9% у січні-лютому

У Раді створили робочу групу для розв’язання проблем підприємств гірничодобувної галузі

Енергетична криза через війну в Ірані зміцнить позиції Китаю – WP

На Київщині з’явиться новий індустріальний парк: чим займатиметься

У Дії запустили нову можливість бронювання працівників для підприємств оборонного сектору

Інтерпайп робить ставку на Європу та зелену металургію

Росія отримує до $150 мільйонів додаткових доходів на день через зростання цін на нафту

В Україні стабілізували енергосистему: частина регіонів уже без відключень – Шмигаль

Пенсійні виплати можуть “заморозити”

Кабмін скасував обов’язок імпортувати електроенергію для Нафтогазу, Укргідроенерго та УЗ 

Промисловість РФ імітує імпортозаміщення та технологічно деградує – розвідка

12 Березня 2026

Китайський гігант згортає операції в стратегічному порту Панами

Вантажообіг портів України з початку року склав 15 мільйонів тонн

Нафтопровід “Дружба” у центрі конфлікту: ЄК пропонує інспекцію в Україні

Попит на метал падає: ринок прокату в Україні скоротився до 495 тис. тонн

ВСІ НОВИНИ ⇢