На ринку логістики нещодавно фіналізовано угоду щодо придбання Mediterranean Shipping Company (MSC), найбільшою контейнерною лінією світу, 51% у Контейнерному терміналі TIS, повідомляє ЕП.
Як зазначається, партнерство із MSC – перший прецедент безпосереднього входження глобальної контейнерної лінії у капітал українського контейнерного термінала.
«Сума угоди оцінити важко, проте фахівці вважають, що за останні 10 років у транспортній галузі України угод такого масштабу не було. Експерти, добре ознайомлені із ринком, порівнюють угоду із придбанням французькою групою NJJ Holding компаній Lifecell і Datagroup-Volia», – йдеться в повідомленні.
Mediterranean Shipping Company (MSC) – швейцарська компанія, заснована у 1970 році. Окрім контейнерних перевезень, MSC розвиває портову інфраструктуру, мережу inland-логістики та інвестує у залізничні й авіаперевезення. Компанія оперує флотом із понад тисячі суден загальною місткістю понад 7 млн TEU та здійснює заходи у 500 портів у 155 країнах світу.
TIS – найбільший порт України за обсягами вантажообігу. Заснована у 1994 році Олексієм Ставніцером компанія управляє шістьма спеціалізованими морськими терміналами, а також має розгалужену залізничну інфраструктуру і власний буксирний флот. TIS працює в акваторії порту Південний на Одещині.