Кого захищає Генеральна прокуратура України?

Точка зору

Жоден із земельних скандалів столиці та Київської області не був доведений правохоронними органами до логічного завершення. В ситуації, коли корумповані чиновники виходять переможцями із найрезонансніших справ, опинився й селянин з Київщини, який намагався відстояти свої права та права своїх односельчан. Звичайних селян не змогла захистити навіть Генпрокуратура, ставши на бік чиновників.

Селяни в судовому порядку звинувачують нинішнього голову Обухівської райдержадміністрації та екс-голову КСП «Колос» в Обухівському районі Віктора Остринського у навмисному доведенні підприємства протягом 1998-2004 років до банкрутства і переформленні його майна на себе та близьких до нього людей.

Щоб «прихватизувати» землю та нерухомість, «місцевий латифундист» Остринський вигадав схему, за якою КСП «Колос» було ліквідовано, а потім за «нововиявленими обставинами» реорганізовано в нове товариство. За реалізацію взявся ліквідатор Д.Жеронкін, який пізніше притягався до кримінальної відповідальності за участь у справі про банкрутство іншого підприємства. Реорганізацію КСП «Колос» в сільськогосподарське ТОВ «Колос» взяли на себе СФГ «Гощівське» та ТОВ «ЧАС ПЛЮС», які фактично належать родині Остринського.

Прості члени КСП були здивовані, коли в результаті реорганізації жоден з них не став учасником нового товариства. Натомість його учасниками стали згадувані вище СФГ «Гощівське» та ТОВ «ЧАС ПЛЮС», які до того ж стали власниками додатково ще 11 об’єктів нерухомості, «випадково виявлених» після поновлення процедури банкрутства. І все це майно коштувало «інвесторам-рятівникам» неповні 40 тис. гривень.

Один із членів КСП «Колос», від свого імені та від імені інших ошуканих селян, які залишилися без прав на майно та землю, звернувся до Вищого Господарського суду України, який встановив, що законом не передбачено можливості реорганізації КСП без спільної згоди його членів (пайовиків).

Але вже під час розгляду справи у суді до справи вступив новий гравець – Генеральна прокуратура України – і відразу взявся захищати інтереси ТОВ «СТ «Колос», тобто В.Остринського і його родичів.

Оскільки суд залишився непохитним, Генпрокуратура звернулася з касаційним поданням Генпрокурора О.Медведька до Верховного суду.

Відповідно до чинного законодавства, прокурор може вступити за своєю ініціативою у справу, порушену за позовом інших осіб, для представництва інтересів громадянина або держави і в жодному разі не в інтересах певних суб’єктів господарювання.

Крім того, дивують дії Верховного суду, який зазвичай приймає до свого розгляду справи лише у виключних випадках і не обтяжує себе справами, переданими на новий розгляд.

Паралельно Остринський оформлює права власності на земельні ділянки під здобутими об’єктами нерухомості для себе та членів своєї родини. Хоч сільрада відмовила йому в оформленні права власності на ділянки, суд виявився зговірливим. Він не просто визнав право власності на земельні ділянки, а й зобов’язав непоступливу сільраду передати їх. До того ж, за дружиною пана Остринською визнано право власності на ділянки без визначення їх розміру та меж. А за рішення суду випливає, що дружина чиновника володіє цілою вулицею в селі під Києвом, ринковою вартістю кілька десятків мільйонів доларів.

Новини

3 Травня 2024

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – експерт

Якщо акциз на пальне підвищують до європейського рівня, варто збільшити й зарплату – експерт

ArcelorMittal планує розширення компанії у Бразилії

Туреччина збільшила експорт арматури на 8,9%

Морські перевезення стимулюватимуть зростання експорту продукції ГМК – НБУ

Великий бізнес з початку 2024 року сплатив майже 160 млрд грн податків 

Україна і Британія починають реалізацію проєктів у сфері зелених інновацій в енергетиці

Nippon Steel знадобиться більше часу для завершення угоди з купівлі US Steel

КНДР відправила до росії балістичні ракети

Японські торгові доми очікують скорочення прибутків від металургійного бізнесу

Реальна собівартість електроенергії для населення становить 3,5 грн – Кучеренко

Міжнародна торгова палата закликала ЄС до діалогу щодо вуглецевого мита

Польща за три місяці імпортувала 378,7 тис тонн сталі 

Уряд зобов’язав УЗ перерахувати 1,5 млрд грн до бюджету

АМПУ отримало нове лоцманське судно для портів на Дунаї

Німеччина у січні-лютому імпортувала 155 тис тонн сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢